Tähtsad korvid Georgios Printeziselt

Olympiacos on tiitlist võidu kaugusel

10.06.2015

Kui allakirjutanu Harokopio nimelisse külla (350 elanikku, asukoht Peloponnesos-Messinia) külla ja seal ootamatult kaasaegsesse kohvikusse jõudis, oli teine poolaeg Panathinaikose-Olympiacose mängust juba alanud.

Kohviku hinnad olid muuseas pool Ateena omadest. Koht oli rahvast üsna paksult täis ning selleks on küllalt proosaline põhjus.

Nimelt näitab korvpallifinaale tasuline spordikanal Novasport, mida enamus inimesi kodudes ei oma. Kui oma apartmendi 27 kreekakeelset kanalit esimese mängu eel läbi lappasin, mõistsin, et korvpalli tuleb siin vaadata baaris-kohvikus. Nii on ja seda kanalit pole ka paljudel baaridel.

*       *       *

Igatahes. Teise poolaja alul oli Olympiacos võõral väljakul – O.A.K.A.-l kolme-nelja silmaga ees. Hall oli rahvast tulvil, ligi 18 000 inimest oli kohal. Seda on kolmandiku võrra rohkem kui Olympiacose täismaja korral, sellevõrra on atmosfäär O.A.K.A-l võimsam.

OLY tegelikult ses mängus ohje käest ei andnud, mitte korrakski. Olgu, et PAO-l õnnestus tulla paaril korral kahe-kolme punkti peale. OLY endiselt ja kestvalt tegutseb hästi kaitses, mida tõestavad ka punktiskoorid ning PAO-l annab selgelt tunda kolme põhimehe (N.Pappas, E.Batista, J.Gist) puudumine.

Kaks minutit enne lõppu oli vahe neli punkti, kuid PAO ei suutnud omi võimalusi ära kasutada. Enam ei lastud vabalt korve tuua Loukas Mavrokefalidisel, kes seni oli saanud kohati päris lihtsaid korve, samuti ei tabanud Antonis Fotsise ja AJ Slaughteri kaugvisked.

Tähtsad punktid tabas Georgios Printezis, Kostas Sloukas ja Bryant Dunston said edukalt vabaviskeid proovida. Võit 76:69 OLY-le oli lõpuks pea sama mis esimeses mängus (76:70). Tuleb lisada, et mängusituatsioonide järgi tegid kohtunikud PAO kasuks kindlasti neli-viis kaheldavat otsust ja seda üksnes teise poolajaga. Seega – kas oli ehk kasu PAO pressitöötajate youtube’i lingist, milles kokku miksite kohtunike kõik avakohtumises tehtud „vead“, või siis pigem OLY kasuks tehtud kaheldavad otsused.

Kogu auditoorium küla keskväljaku kohvikus toetas "punaseid", iga korvi järel kostus hõikeid ja hüpati püsti. Pea kõigil meestel olid küll sigaretipakid laual, kuid ärevatel minutitel, vaatasin, ei suitsetanud keegi - see lihtsalt ununes mängu tõttu! Üks kuldketiga vanem kreeklane ulatas pakistanlasest arbuusimüüjale huumori mõttes 500 eurose, kuid hetk hiljem kisa peale ja vahetusraha asemel jälgis suurt ekraani... Võõrlane oli üsna hämmeldunud, kuid paistis, et aus.

PAO võitis laua 29-28 ja korvisöödud 17-15, pallikaotusi PAO-l 14 OLY 10 vastu. Kahepunktivisked PAO kasuks 58 vs 55 %, kolmesed OLY-le 32 vs 26 %, vabavisked OLY-le 76 vs 69 %.

Printezis tõi võitjaile 17 p, Tremmell Darden 14, viie veaga eelviimasel minutil pingile langenud Vassilis Spanoulis 11+3rs, Sloukas 9, Dunston 7+6lp, Othello Hunter 7, Vangelis Mantzaris 3+2+6.

PAO edukamad olid: Mavrokefalidis 29+6lp (17/12), AJ Slaughter 11 p, DeMarcus Nelson 10+3+3, Fotsis 6+8+3, Dimos Diamantidis 4+4+7.

Kolmas ja võibolla viimane kohtumine peetakse pühapäeval Pireuses-Faliros, Piece & Friendship Stadiumil.

Pronksiseerias kahe Thessaloniki meeskonna vahel on seis 1-1. Aris võitis täna PAOKI oma koduväljakul 92:88 (PAOK oli avamängu võitnud 67:60). Aleksandar Vezenkov tõi Arise kasuks 23+9lp, Kevin Langford PAOKile 20+8lp+4rs.