Rapla naiskonna võiduemotsioonid. Foto: Allan Siimann.

05.06.2021

Rapla Korvpallikool alistas Paides peetud naiste esiliiga poolfinaalmängus tulemusega 79:74 BC Elva/CHK ning jõudis homsesse finaali, kus tuleb vastamisi minna tänavusel hooajal täiseduga jätkava Audentese SK naiskonnaga.

Howard Frieri juhendatav Rapla tuli välja 18-punktilisest kaotusseisust ja võitis marulise lõpuga 79:74 (15:25, 16:20, 23:16, 25:13) Timo Eichfussi hoolealuseid BC Elva/CHK naiskonda.

Võitjate edukaimaks kerkis Katarina Tamm, kes oma 26-st punktist koguni 22 viskas teisel poolajal. Sinna hulka läks ka ülioluline kahepunktivise viimastel sekunditel, mis viis Rapla viigiseisust juhtima 76:74. Kuna Elva naiskond kaotas kohe auti välja söötes veel palli, siis jõudis Kaia Milling tabada koos sireeniga ka kolmese ning seis kärises 5-punktiliseks.

Esimesel poolajal Rapla mängu üleval hoidnud Anna Maria Tamberg lõpetas 23 punkti ja 8 lauapalliga ning kahepunktiviskeid 12-st kõigest ühe tabanud Milling kogus kolmestega (4/5) ja vabaviskejoonelt (5/8) lõpuks 19 silma. Elva poolel tõi Mirjam Nikolai 16 punkti ja 14 lauapalli, Kätlin Korjus lisas 14 silma ja 12 lauapalli, Ereli Säde viskas 12 punkti ja Kati Vasiljeva arvele kanti 10 punkti.

Finaal Audentese SK ja Rapla vahel algab Paide spordihallis pühapäeval kell 17.00, pronksikohtumises lähevad algusega kell 14.00 vastamisi Luunja vald ja BC Elva/CHK. Mänge näeb otseülekandes sport.television.ee vahendusel.