Rapla Korvpallikooli naiskond. Foto: Rapla KK.

Naiste esiliiga: Rapla ja Luunja kindlustasid koha finaalturniiril

03.06.2021

Naiste esiliigas selgusid teisipäeval ja kolmapäeval viimased poolfinalistid, kui Rapla Korvpallikool alistas veerandfinaalseeria korduskohtumises Keila Korvpallikooli 53:38 ja Luunja vald oli 64:54 parem Narva PSK-st . Nelja naiskonnaga finaalturniir peetakse 5. ja 6. juunil Paides, E-Piim spordihallis.

Raplal oli esimesest mängust all üheksapunktiline eduseis, sest avamäng võideti 76:67. Väga ühtlaselt skoorinud Rapla haaras kordusmängus kiirelt initsiatiivi ja teenis pääsu finaalvõistlusele veenva võiduga.

Kaia Milling tõi omade parimana 10 punkti, 9 silma lisas Katarina Tamm, 7 punkti jäi Karin Lipstuhli arvele ja võrdselt kuue punkti peale jäid Anna Maria Tamberg ja Kristel Viljus. Keila parim oli 17 silmaga Kristel Talv, Anni Sild lisas 7 silma.

Poolfinaalis tuleb Raplal vastamisi minna BC Elva/CHK naiskonnaga, kes alistas veerandfinaalides Pärnu Spordikooli.

Luunja võidumängus tõi Laura Jõgisoo omade parimana 16 silma, endine koondislane Kadri Uiga lisas 13 ja Maarja Kalma 11 punkti. Narva parim oli 15 punktiga Anastassia Ptitsõna. Anželika Jürgens lisas 12 silma. Esimese omavahelise kohtumise võitis Luunja 67:34.

Poolfinaalis tuleb Luunja vastaseks põhiturniiri võiduga otse lõppvõistlusele pääsenud Audentese SK. Kõiki finaalturniiri mänge näeb otseülekandes sport.television.ee lehelt. Soetades ülekande pileti toetad finaalturniirile jõudnud naiskondi.