Charles Barton | Foto: Diana Jesin

Tipphetked: Barton ja Wembi tüürisid Tartu võidu kaugusele poolfinaalist

20.04.2021

Paf Korvpalli Meistriliiga teisipäevases teises veerandfinaalmängus läksid vastamisi AVIS UTILITAS Rapla ja Tartu Ülikool Maks & Moorits. Põhimängujuhi Brandon Childressita tegutsenud Rapla kaotas avaveerandi kaheksa punktiga, kuid suutis poolajaks kuue punktiga ette pääseda. Tartu püsis kolmandal veerandajal aga mängus ja viimasele neljandikule mindi vastu seisult 55:51. Rapla oli edasi aga suurtes raskustes, kui lubati Tartul visata 16 punkti ning ise oldi ligi kuus ja pool minutit nulli peal. Tartu initsiatiivi käest enam ei andnud ja sai 77:67 võidu.

AVIS UTILITAS Rapla - Tartu Ülikool Maks & Moorits 67:77 (17:25, 22:8, 16:18, 12:26)

Visketabavus jäi mõlemal meeskonnal 40% peale. Lauavõitluse võitis Rapla 42:37 (ründelaud 14:13 Tartule). Korvisööte andis Rapla rohkem 19:16, vaheltlõikeid tegi enim Tartu 11:6. Pallikaotuseid kogunes Raplal 20, Tartul 14.

Charles Barton keris Tartu parimaks 22 punkti ja 7 korvisööduga. Emmanuel Wembi tegi kaksikduubli 21 punkti, 11 lauapalli ja 3 korvisööduga. Robin Kivi nimele jäi 9 punkti, 4 lauapalli ja 4 vaheltlõiget.

Sven Kaldre oli Rapla resultatiivseim 16 punkti, 4 lauapalli ja 3 korvisööduga. Al-Wajid Aminu tegi kaksikduubli 14 punkti ja 12 lauapalliga, kes tegi veel ka 5 viskeblokeeringut. Shaquille Doorson järgnes 13 punkti ja 7 lauapalliga ning Tom Kaldre tõi 10 punkti, 3 lauapalli ja 3 korvisöötu.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul sai määravaks kaitsemäng. “Me ei saanud teisel veerandajal kohe nende maa-ala murdmisega hakkama ja sellega said nad mängu tagasi. Rünnakuga ei ole me sel hooajal nagunii palju hiilanud, aga play-off’id on kaitse peal. Sellistes üles-alla kõikumisega mängudes on kaitse pool tähtsam ja saime teisel poolajal selle pidama. Reedel algab kõik jälle nullist ja ma olen kindel, et tuleb hoopis teistsugune mäng,” sõnas Kandimaa klubi pressiteate vahendusel.

Paf Korvpalli Meistriliiga jätkub play-off mängudega neljapäeval, 22. aprillil, kui Tallinna Kalev/TLÜ võõrustab Pärnu Sadamat. Tartu ja Rapla on vastamisi 23. aprillil ning samal päeval ka Pärnu ja Kalev/TLÜ, kui viimane suudab Pärnu vastu seeria eelmise mänguga viigistada.