TALTECH | Foto: Siim Semiskar

Poolaja kaotanud TALTECH näitas võimsa kolmanda veerandaja toel Kalev/TLÜ-le koha kätte

03.04.2021

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas kohtus Tallinna Kalev/TLÜ laupäeval TALTECH-iga. Avaveerand lõppes 23:23 viigiliselt, aga poolajaks olid võõrustajad seitsme punktiga ette pääsenud. Kolmandale veerandajale saabus TALTECH aga hoopis uue hingamisega, kui visati 34 punkti vastaste 13 vastu ja koos viimase neljandiku 24:16 paremusega teeniti kindel 96:74 võit. Päeva esimeses mängus oli Latvijas Universitate 73:64 parem BK Ogrest ja viimases mängus alistas BK Ventspils 96:66 VALMIERA GLASS/VIA.

Tallinna Kalev/TLÜ - TALTECH 74:96 (23:23, 22:15, 13:34, 16:24)

Visketabavuses jäi TALTECH 53% - 45% peale ja lauavõitlus võideti 32:27 (ründelaud 10:7). Korvisööte andis TALTECH rohkem 25:14 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 14:4. Pallikaotuseid kogunes Kalev/TLÜ-l 18, TALTECH-il 14.

Toomas Raadik viskas TALTECH-i parimana 23 punkti, võttis 6 lauapalli ja andis 3 korvisöötu. Oliver Metsalu lisas 19 punkti, 7 lauapalli ja 6 korvisöötu ning Erik Keedus ja Indrek Kajupank kogusid mõlemad 14 punkti. Eric Schmalzi nimele jäi 11 punkti, 5 lauapalli ja 6 korvisöötu.

Tyler Roberson tõi Kalev/TLÜ kasuks 21 punkti ja võttis 10 lauapalli. Antonio Williams järgnes 17 punkti ja 6 korvisööduga ning Ivo Van Tamm sai kirja 18 punkti ja 7 lauapalli.

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub pühapäeval, 4. aprillil, kui TALTECH võõrustab Pärnu Sadamat.