Maik-Kalev Kotsar. Foto: Fiba.com

Tipphetked:Eesti alistas Kotsari imelise mängu toel lisaajal Itaalia!

19.02.2021

Eesti meeste korvpallikoondis alistas 2022. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarja mängus Itaalia rahvusmeeskonna 105:101 (20:21, 34:23, 28:22, 12:28, 11:7).

Avaveerand lõppes Itaalia minimaalses eduseisus 21:20. Eesti poolelt alustas suurepäraselt keskmängija Maik-Kalev Kotsar, kes viskas esimesel neljandikul meeskonna pooled punktid. Sten-Timmu Sokk sekkus hästi vahetusest, jagades kaaslastele pisut vähem kui viie minutiga neli resultatiivset söötu.

Teist mänguperioodi alustas kolme järjestikuse korviga Kotsar ja eestlased asusid ette 26:23. Pärast Drelli kolmest, Treieri tabavaid vabaviskeid ja Kullamäe kahest oli Eesti edu kasvanud 33:27 peale. Itaalia tuli korraks tagasi kolme punkti kaugusele, kuid Jukka Toijala hoolealused näitasid rünnakul enesekindlalt ja võitluslikku mängu ja eestlaste 41:33 eduseisult võttis vastaste peatreener aja maha.

Seejärel kaotasid itaallased kaks korda 15 sekundi jooksul palli, mille Eesti karistas maksimaalselt ära, minnes ette 45:33. Poolajapausile mindi meie meeste 54: 44 juhtimisel. Kotsari arvele kogunes pikaks pausiks 16 punkti, Kaspar Treier lisas 13 ja Rauno Nurger 9 silma. Imelist mängujuhtimist näidanud Soku arvele oli kahe veerandiga kogunenud juba 8 tulemuslikku söötu.

Eesti alustas kolmandat mänguperioodi tulemuslikult nii rünnakul kui kaitses ning suurendades kiirelt vahe 16-punktiliseks (62:46). Kullamäe resultatiivse 3+1 rünnaku järel oli vahe kärisenud juba 20 punktile, 66:46. Neljandiku lõpus elavnesid ka vastased ja mäng muutus tasavägisemaks. Otsustavale veerandile mindi siiski sinisärkide kindlal 82:66 juhtimisel.

Itaalia agressiivne kaitse lõi eestlaste rünnakujoonise sassi ja neli minutit enne normaalaja lõppu oli vahe vähenenud kuuele (89:83). 1:30 jäi kellale, kui seis oli kahanenud neljale (94:90). 40 sekundit enne lõppu oli vahe vaid kaks (94:92) ja Eesti ei suutnud rünnakut realiseerida. Kellale jäi 21 sekundit. Marco Spissu tegi teravust ja viigistas 10 sekundit enne normaalaja lõppu seisu (94:94). Otsustava viske tegi Kotsar, kuid eksis ja ees ootas viieminutiline lisaaeg.

Kotsar realiseeris 2+1 rünnaku, millele vastas kahe tabava vabaviskega Spissu. Teisel pool eksis kolmesel Dorbek ja Michele Vitali trahvivisked viisid saapamaa koondise ette 98:97. Kotsari ja Hermeti vabavisetest läks omakorda punktiga ette Eesti (99:98). Sokk noppis vastastelt välja ründevea ja rünnakul realiseeris Kotsari söödu pealtpanekuga Henri Drell (101:98). Vastaste rünnak läks luhta ning Sokk sai minna vabaviskejoonele, kus ta realiseeris kahest ühe (102:98). Pärast minutilist mõtlemisaega tabas Giampaolo Ricci kaugviske ja vahe oli taas minimaalne (102:101). Pärast järjekordset timeout`i oli kellale jäänud neli sekundit. Sokk leidis nurgast Drelli, kes tabas külma närviga kaugviske ja mäng oli tehtud.

Eesti koondise parimana kogus suurepärases hoos olnud Maik-Kalev Kotsar 32 punkti, 4 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu. Kaspar Treieri arvele  kogunes 17 silma ja 6 lauapalli, Janari Jõesaar lisas 13 ja Henri Drell 12 punkti. Sten-Timmu Sokk tegi samuti ilusa partii, 3 silma kõrvale kogus ta võimsad 14 korvisöötu.

Itaalia poolelt kogus Michele Vitali 24 punkti, 9 lauapalli ja 5 korvisöötu. Ciampaolo Ricci arvele jäi 19 ja Marco Spissu kogus 16 silma.

Eestlased peavad oma järgmise kohtumise pühapäeval, kui kell 17:00 algavas mängus tuleb vastamisi minna Venemaaga, kes alistas reedel Põhja-Makedoonia 94:77.