Rakvere Tarvas | Foto: Siim Semiskar

Kolmandal veerandajal eduseisu käest andnud Rakvere alistas ikkagi Kalev/TLÜ

08.01.2021

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus reedel üks mäng, milles Rakvere Tarvas võõrustas Tallinna Kalev/TLÜ-d. Avaveerand kuulus külalistele, aga järgmisel kümnel minutil edukalt tegutsenud Rakvere läks poolajaks 50:41 ette. 12:0 spurdi toel haaras Kalev/TLÜ kolmanda veerandaja keskpaigas uuesti eduseisu ja viimane neljandik algas skooriga 64:64. Rakvere viskas seejärel aga 32 punkti vastaste 23 vastu ning sai hooaja seitsmenda võidu kirja ja ühtlasi jäädi omavahelistes mängudes Kalev/TLÜ vastu 3:1 peale.

Rakvere Tarvas - Tallinna Kalev/TLÜ 96:87 (21:23, 29:18, 14:23, 32:23)

Visketabavuses jäi Rakvere 53% - 49% peale ning lauavõitlus võideti 36:35 (ründelaud 10:8 Kalev/TLÜ-le). Korvisööte andis Kalev/TLÜ rohkem 21:16 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 6:3. Pallikaotuseid kogunes Rakverel 11, Kalev/TLÜ-l 12.

Egert Haller kerkis Rakvere parimaks 25 punktiga, tabades kaugviskeid 6/9. Kristaps Gluditis lisas 21 punkti, 4 korvisöötu ja tegi 4 vaheltlõiget ning kaksikduubliga said hakkama ameeriklased Riley Hayes ja Devin Harris, kellest esimese nimele jäi 18 punkti ja 10 lauapalli ning viimane tõi 13 punkti, hankis 8 lauapalli ja andis 10 korvisöötu.

Brandis Raley-Ross oli Kalev/TLÜ resultatiivseim 21 punkti, 10 lauapalli ja 5 korvisööduga. Kent-Kaarel Vene kogus 16 punkti ja 4 lauapalli ning Karl-Johan Lips ja Jeremy McLaughlin järgnesid mõlemad 14 punktiga, kes võtsid veel vastavalt 9 ning 8 lauapalli. Parker Van Dyke lisas 12 silma. Vigastusest taastuvad Mario Paiste ja Siim-Markus Post kohtumises kaasa ei teinud ning võõrmängijatest ei kuulunud Samuel Timmins koosseisu. Värskelt ka meeskonna uueks peatreeneriks määratud Valdo Lips veel juhendajana platsi ääres polnud.

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse järgmised mängud ära laupäeval, 9. jaanuaril, kui TALTECH kohtub Tartu Ülikool Maks & Mooritsaga ja BK Ogre võtab vastu Valmiera Glass VIA.