Tartu Ülikool Maks & Moorits - Tallinna Kalev/TLÜ | Diana Jesin

Tugev neljas veerandaeg tõi Tallinna Kalev/TLÜ-le hooaja kolmanda võidu

06.01.2021

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas kohtusid kolmapäeval Tallinna Kalev/TLÜ ja Tartu Ülikool Maks & Moorits. Kodumeeskond haaras avaveerandiga kolmepunktilise edumaa ja edasi kulges mäng samuti tasavägiselt, kuid neljandaks veerandajaks olid tartlased viie punktiga ette pääsenud. Kalev/TLÜ jätkas aga suurepäraselt, kui tehti 11:0 spurt ja hoiti vastased koguni kuus minutit korvita. Külalised jõudsid küll veel korral 72:75 peale, aga enamaks suutelised ei oldud ja võõrustajad võtsid 88:80 võidu. Viimati oli Kalev/TLÜ võidu võtnud 28. oktoobril, kui alistati TalTech 85:65. Seejuures polnud võistkond sel hooajal kordagi veel Tartut võitnud ja kõigis senises kolmes omavahelises kohtumises kaotajaks jäänud.

Tallinna Kalev/TLÜ - Tartu Ülikool Maks & Moorits 88:80 (27:24, 22:22, 15:23, 24:11)

Visketabavuses jäi Kalev/TLÜ 51% - 43% peale ja lauavõitlus võideti 37:30 (ründelaud 7:7). Korvisööte andsid mõlemad meeskonnad 20, vaheltlõikeid tegi rohkem Tartu 10:7. Pallikaotuseid kogunes Kalev/TLÜ-l 15, Tartul 12.

Brandis Raley-Ross tõi Kalev/TLÜ eest üleplatsimehena 28 punkti, võttis 7 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Parker van Dyke lisas 16 silma ning 16 punkti, 6 lauapalli ja 5 korvisöötu sai kirja Karl-Johan Lips. Jeremy McLaughlin järgnes 12 punkti ja 5 lauapalliga. Kaasa ei teinud vigastusest taastuvad Mario Paiste ja Siim-Markus Post ning võõrmängijatest jäeti koosseisust välja Edi Sinadinovic.

Tartu poolelt tõi Charles Barton 25 punkti ja andis 8 korvisöötu. Uus täiendus Jordan Capps kogus 23 punkti ja 6 lauapalli ning Hendrik Eelmäe järgnes 10 punkti ja 4 vaheltlõikega. Sverre Aav viskas 8 punkti ning Kalev/TLÜ ridadest üle tulnud Emmanuel Wembi nimele jäi oma endise koduklubi vastu 6 punkti ja 4 lauapalli.

Päeva teises mängus on vastamisi Latvijas Universitate ja VEF Riga. Paf Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub reedel, 8. jaanuaril, kui Rakvere Tarvas on võõrustamas Tallinna Kalev/TLÜ-d.