Eesti U15 koondis. Foto: Siim Semiskar.

Neidude U15 koondis alistas Läti ja võitis koduse Balti matši!

22.08.2020

Eesti tütarlaste U15 vanuseklassi korvpallikoondis alistas koduse Balti matši teises mängus Läti numbritega 75:70 ja teenis ühtlasi ka turniiri esikoha.

Eesti läks kiirelt ette 10:2, kuid lõunanaabrid haarasid seejärel initsiatiivi ning läksid kaks ja pool minutit enne avaveerandi lõppu 15:14 juhtima. Esimesele hingetõmbepausile mindi Läti 19:14 eduseisus.

Teise veerandi keskel suurendas Läti korraks vahe seitsmele (25:18). Eesti vastas 8:0 vahespurdiga, mille peale olid lõunanaabrid sunnitud aja maha võtma. Poolajapausile mindi 28:28 viigiseisult.

Koduvõistkond tegi seisult 35:32 kiire 7:0 vahespurdi ja kasvatas edu kümnele silmale (42:32). Sarnaselt turniiri esimesele mängule tõid Eestile edu kiired vasturünnakud. Kristel Rattasepa tabav kolmene neli minutit enne veerandi lõppu viis sinisärgid ette juba 48:34. Läti vähendas enne otsustavat neljandikku kaotusseisu üheksale (48:57).

Kui otsustavast mänguperioodist oli mängitud pisut enam kui neli minutit, oli eestlannade eduseis kahanenud kolmele punktile (64:61). Eesti suutis lõpuminutitel vastaste survega hästi toime tulla ja teenis teist päeva järjest võidu ja ühtlasi ka koduse turniiri esikoha.

Sille-Liis Mölder viskas eestlannade parimana 21 punkti ja võttis 6 lauapalli. Anette-Laura Tõks lisas 18 punkti ja 5 resultatiivset söötu ning Marta-Eleri Jaama arvele jäi 12 silma ja 9 lauapalli. Keandra Koorits panustas võitu 11 silma ja 12 lauapalliga. Läti poolelt kogusid Evija Stirlinga Koltone 16 ja Elina Briede 14 silma.

Eesti mängis turniiril koosseisus: Kristel Rattasepp, Riti Marell Paal, Maria Vasar, Katri Rüüson, Anette-Laura Tõks, Berit Täpsi, Anna-Liisa Vannamik, Sille-Liis Mölder, Jenny Roos, Maria Kuraksa, Marta-Eleri Jaama (C), Keandra Koorits ja Laura Anette Tael.

Võistkonda juhendasid peatreener Marko Parkonen ja abitreener Kaia Milling. Neidude füüsilise valmisoleku eest vastutas füsioterapeut Elo Heinaste.

Teise ja kolmanda koha mängus kohtuvad homme kell 10:00 Läti ja Leedu.