Aleksander Tassa. Foto: Siim Semiskar.

Viimasel veerandil paremuse maksma pannud U16 koondis alistas Läti U15 rahvusesinduse

21.08.2020

U15 vanuseklassi Balti matši avamängus võitis väljaspool arvestust osalev Eesti U16 noormeeste rahvusesindus Läti U15 koondise numbritega 93:76.

Avaveerandi võitis Eesti 26:16, kuid lätlased püsisid teisel veerandil mängus ja pikale pausile siirduti Eesti üheksapunktilises eduseisus (47:38). Esimesel poolajal eestlaste mängu 16 punkti kogunud Aleksander Tassa.

Kolmandal mänguperioodil näitas Läti U15 koondis sisu ja tuli kolm minutit enne veerandi lõppu juba kahe punkti kaugusele (55:57). Otsustava neljandiku eel suutsid Kris Killingu hoolealused vahe aga taas kümne peale kasvatada (69:59).

Selgelt enesekindlamalt tegutsenud Eesti pani viimasel mänguperioodil oma paremuse maksma, kasvatades vahe lõpuks 17-punktiliseks (93:76).

Aleksander Tassa kogus eestlaste parimana 23 punkti, Karl Markus Poomi arvele jäi 20 silma ja Kaspar Clemet Kuusmaa tõi 13 punkti. Lätlaste poolelt vastasid Krisjanis Aboltins 16 ja Edvards Egle 12 punktiga.

Homme tuleb U16 rahvuskoondisel vastamisi minna Leedu U15 esindusega. Kohtumine Audentese Spordikeskuses algab kell 13:15.