Leedu alistas Balti keti karikal veenvalt Läti

25.07.2020

Balti keti karikaturniiri teises kohtumises alistas eile Eestile alla jäänud Leedu tulemusega 82:59 Läti korvpallikoondise.

Turniiri avamängus Eestile alla jäänud Leedu haaras kohe kohtumise alguses ohjad, võites avaveerandi 23:12. Jõuvahekorrad ei muutunud ka teisel veerandil ja Leedu haaras poolajaks 49:27 eduseisu. Lätlased olid hädas visketabavusega, kahepunktiviskeid tabasid nad kõigest 35-protsendiliselt, kolmese joone tagant tabasid nad 16 viskest vaid neli. Leedukad tabasid seevastu hästi – kaheseid 57 ja kolmeseid 58-protsendiliselt. Marius Grigonis tõi poolajaks 14 silma.

Seisult 52:27 tegid lätlased 13:0 vahespurdi ja vähendasid vahe 12-punktiliseks,52:40. Korraks jõudis Läti koguni kaheksa punkti kaugusele, kuid kaks valusat korvi kolmanda veerandi lõpus kasvatasid Leedu eduseisu taas 13 punkti peale, 59:46.

Viimasel mänguperioodil Leedu midagi juhuse hooleks ei jätnud ning võttis lõpuks veenva võidu.

Grigonis tõi lõpus võitjate parimana 19 punkti ja 5 lauapalli, Laurynas Birutis lisas 13 ja Marek Blazevici arvele jäi 12 punkti. Läti poolelt tõi kapten Kaspars Berzins 22 punkti, Andris Mistersi ja  Edgars Lasenbergsi arvele jäi võrdselt 9 silma.

Balti keti karikaturniiril on pidada jäänud veel üks kohtumine kui homme õhtul lähevad vastamisi Eesti ja Läti. Mäng algab kell 19:30 ja otseülekandeid on võimalik jälgida Delfi ja Inspira vahendusel.