Jan Vesely, suure töö tegija

Euroliiga veerandfinaalseeriad algasid koduvõitudega (täna uued mängud)

16.04.2015

Kaks Kreeka, Hispaania ja Türgi ning üks Venemaa ja Iisraeli klubi on jäänud Euroliiga konkurentsi. Teisipäeval-kolmapäeval peeti veerandfinaalide esimesed kohtumised, kus parema asetusega kodumeeskonnad ei komistanud.

Moskva CSKA küttis kodus Ateena Panathinaikosele sellise sauna – 93:66, mis sundis kreeklasi pärast mängu tõdema, et nad polnud esimesel poolajal isegi Euroliiga väärilised. CSKA kreeklasest peatreener Dimitrios Itoudis samas meenutas, et tegu oli alles esimese sammukesega ning tõdemegi siinkohal, et mullu läks „armeelastel“ PAO vastu ja poolfinaali pääsuks vaja kõiki viit mängu.

CSKA võitis laua 36-22, korvisöödud 27-17 ning tabas suurepäraselt: 2p 63 %, 3p 52 % ja vv 88 %. Milos Teodosic tõi 18+8rs, Manuchar Markoichvili ja Demetrios Nichols 13 ning Andrei Kirilenko 12+4+3; PAO poolel sai Nikos Pappas kirja 16 ja James Gist 14 silma.

Istanbuli Ülker Fenerbahce alistas 13 000 fänni rahulduseks tiitlikaitsja Tel Avivi Maccabi 80:72 (38:42). Ülker jäi taha 2:11 ning jõudis lõplikult järele alles kolmanda veerandi lõpuks. Ülkeri loots Zeljko Obradovic ütles hiljem, et läks enamvähem nii, nagu ta oli oletanud. „Jeremy Pargo mängis nagu tõeline liider ning temaga oli meil tõsiseid probleeme. Aga teisel poolajal tegime hea mängu.“

Ülker võitis laua 39-29, kuid jäi üsna selgelt Maccabile alla tabavuse osas. Jan Vesely tõi Ülkerile 23+7lp (14/11), Nemanja Bjelica panus oli 13+12+4, Luka Zoricil 10+4lp ja Andrew Goudelockil 8+4lp; juutide tiimi kasuks tõi Pargo 25+8rs (17/9), Yogev Ohayon 12+6lp, Alex Tyus 11+11 ning nende viimaste aegade punktiliider Devin Smith piirdus 10+4lp-ga (8/4).

Kolmapäeval tegi Barcelona Olympiacosele mati sisuliselt kolme käiguga – avaveerand 20:8. Natuke OLY pilt paranes, aga võit 73:57 tuli ilma agadeta. Barca tabas kaugelt 21st 10 ja oli lauas üle koguni 44-27.

Bostjan Nachbar ja Juan Carlos Navarro tõid Barcale 10 punkti, Maciej Lampe 8+9+2, Tomaš Šatoransky 9+3+6; OLY kasuks tegi skoori tosin meest, kuid ükski ei jõudnud kahekohalise arvuni. Dimitrios Agravanise arvele jäi 9 punkti, pärast vigastuspausi 12 minutit platsil olnud Vassilis Spanoulis võttis Barcelonast kaasa ühe punkti (4/0).

Madridi Realil oli seevastu kõvasti tegu, et jagu saada Dušan Ivkovici juhendatavast Istanbuli Anadolu Efesest – lõppskoor 9200 pealtvaataja meeleheaks 80:71 (35:43). Kolmas veerand kuulus Realile 26:10.

KC Rivers kogus Reali poolel 21 punkti, Gustavo Ayon 14+10lp, Felipe Reyes 12+4lp ja Rudy Fernandez 10+2+3; Efese edukamad olid Dario Saric 13+5lp, Cedi Osman 11, Nenad Krstic 9+6lp ja Thomas Heurtel 4+3+11-ga.

*       *       *

CSKA ja Ülker peavad seeria teise kodumängu juba täna, Barcelona ja Real homme. Seejärel kolitakse vastasmeeskonna territooriumile. Kõiki neid kohtumisi näeb ka VS Baltic vahendusel (kolm otseülekandes).