ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
PAF Superkarikas - otselink
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

Treener Lehar Kumari Konguta lastele trenni andmas. Foto: Karet Luik.

Elva valla korvpallielu on saanud uue hingamise

15.01.2020

2010. aastal sügisel alustas Lõuna-Eestis tegevust korvpalliklubi BC Elva, kelle treeningutest võtavad tänasel päeval üle 50 lapse ja üle 30 täiskasvanu pallimänguhuvilise. Klubi eestvedaja Priit Värvi sõnul on nende eesmärk pakkuda kogukonna noortele vaba aja veetmise võimalust.

Esmalt tehti algust täiskasvanute treeningutega Elvas ja Nõos, möödunud aasta oktoobris lisandusid laste trennid Elvas, Kongutas, Rannus ja Rõngus ning veebruarist soovitakse alustada ka Puhjas. Tartumaa meistrivõistlustel on klubi võistlustules kahe võistkonnaga – nii teises kui kolmandas liigas. „Meie eesmärk on võimalikult paljudele huvilistele anda võimalus korvpalli mängida. Nii laste kui meestega tegeleb meil treener Lehar Kumari, paari-kolme rühmaga nädalas aitab Aare Paulov, kes teeb seda põhitöö kõrvalt,“ rääkis Värv.

 

Klubi ambitsioon on pakkuda alternatiivi

 

„Jalgpall on teinud Elvas väga head tööd ja müts maha nende ees. Kõik aga ei taha jalgpalli mängida ja pärast valdade ühinemist kui minust sai spordikomisjoni esimees, sain ma aru kui kehvas seisus on meie valla korvpallielu. Mitte ühtegi noortetrenni ei olnud, samal ajal kui näiteks tenniseklubil on 60 last. Olles harrastajana keskkoolist alates korvpalli mänginud pidin midagi ette võtma,“ kommenteeris 39-aastane elvakas.

 

Klubi soovib pakkuda piirkonna inimestele kvaliteetseid treeninguid ja anda noortele võimalus  aktiivselt oma aega sisustada. „Soovime olla arvestatav partner teistele klubidele ja hetkel ei paku me konkurentsi jalgpallile. Meie eesmärk on ainult üks – kui meie vallas on korvpallihuvilisi, siis peab neil sellega tegelemiseks võimalus olema.“

 

Elva valla lapsed trenni!

 

„Eelmise aasta kevadel lõime aktiivse vahetunni programmiga. Kirjutasime projekti ja taotlesime Tartumaa Arendusseltsi kaudu LEADER-meetmest toetust ja saime sealt raha, millega hankisime mõned teisaldatavad korvpallilauad ja korvpallivarustust. Kevadel panime kuue koolimaja juurde lauad üles ja andsime kotiga palle, et lapsed saaksid vahetundide ajal korvpalli mängida. Noored kasutasid võimalust väga aktiivselt. Rannust tuli pallid tagasi ja kirjad olid pealt ära kulunud,“ meenutab klubi eestvedaja.

 

Suve jooksul võeti aktiivselt osa ka kogukonnaüritustest, näiteks Elva Elamusfestivalil oli klubi üles pandud korvilaud laste seas üks populaarsemaid atraktsioone üldse.  

 

Lisaks pandi seljad kokku Puhja Strohhi korvpalliklubiga. „Kuna nii meil kui Puhja klubil on mingil hetkel trennides ikkagi mõõnaperioodid, otsustasime ühineda ja koos edasi liikuda. Järgmise aasta soov on möödunud aasta detsembris 25. juubelit tähistanud Puhja Strohhi 3x3 jõuluturniir viia uude Elva spordihoonesse ja taastada võistluse kunagine formaat, kus olid kaasatud nii noored kui naised.“

 

Korvpalliklubi lähiaja üks suurimad eesmärke on hakata vedama Rahvaliiga lõuna regiooni korraldust.

 

Elva saab kaasaegse spordihoone

 

Ka üleüldised sportimistingimused paranevad Elvas peagi suurel määral. Nimelt aitab Värv Elva valla spordijuhil Madis Šumanovil vedada uue spordihoone ehituse projekti. Kaasaegne pallisaal koos jõusaali, aeroobikasaali, jooksuraja ja palju muuga avatakse ametlikult suve lõpus.

 

BC Elva kontaktid:

 

www.bcelva.ee

BC Elva Facebookis

 

Priit Värv

Telefon: +372 5149508

Email:  bcelva@bcelva.ee; bcelva@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sünnipäevad
Täna, 19. juuni
Gregor Arbet (38)
Toomas Kandimaa (46)
Ranno Konks (38)
Margit Konno (54)
Homme, 20. juuni
Siim Hiie (33)
Marek Põder (42)
Sulge

Ülekanded