-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Kalev/Cramo võttis Valga-Valka üle suure võidu

10.12.2019

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus teisipäeval üks mäng, milles BC Kalev/Cramo teenis võõrsil BC Valga-Valka/Maks&Moorits võistkonna üle 52-punktilise võidu.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits - BC Kalev/Cramo 60:112 (14:23, 15:39, 10:22, 21:28)

Kalevlased asusid kolme minutiga 10:4 juhtima, misjärel vastas Valga-Valka uus täiendus Dupree McBrayer kahe kaugviskega ja viigistas seisu. See aga jäigi kodumeeskonnale sisuliselt viimaseks rõõmustavaks momendiks, sest Kalev/Cramo võitis avaveerandi 23:14 ja edasi tehti veel 19:3 spurt. Poolaja lõpus veel mitu pallikaotust teinud Valga-Valka jaoks paisus puhkepausiks kaotusseis 33-punktiliseks ning kolmanda veerandaja järgselt olid külalised 84:39 ees. Viimasel veerandajal suutis Valga-Valka vastasega sammu pidada ning 21 punkti veel visata, kuid kokkuvõttes tuli siiski võtta suur kaotus vastu.

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 49% - 32% peale ning lauavõitlus võideti 52:38 (ründelaud 18:10). Korvisööte anti samuti rohkem 31:12 ja pallikaotuseid tegi Valga-Valka rohkem 21:7.

Calvin Jerome Godfrey viskas Kalev/Cramo parimana 19 punkti ja võttis 11 lauapalli. Tanel Kurbas lisas 18 punkti ja 6 lauapalli, Janari Jõesaar 13 punkti ja 8 lauapalli ning Sten-Timmu Sokk ja Martin Paasoja võrdselt 12 punkti. Kristjan Kitsing ja Sander Raieste tõid 10 punkti, kellest viimane sai ka 6 lauapalli kätte.

Valga-Valka edukaim oli Dupree McBrayer 12 punktiga. Vladimir Bulatovic kogus 11 punkti ja 7 lauapalli ning Davis Denafs järgnes 9 punktiga. Emils Kruminš, Timo Eichfuss ja Filipp Gafurov viskasid kõik 6 punkti, kellest viimased kaks võtsid veel 7 lauapalli.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub reedel, 13. detsembril, kui Rakvere Tarvas võtab vastu BK Ventspilsi.