G4S Noorteliiga naiskond. Foto: Siim Semiskar-

Tartu Ülikool/Kalev sai Balti liigas kaks kaotust, G4S Noorteliiga teenis kindla võidu

09.12.2019

Korvpalli naiste Balti liigas olid möödunud nädalavahetusel võistlustules Tartu Ülikool/Kalev ja G4S Noorteliiga. Kõrgemas divisjonis pallivad tartlannad pidid vastu võtma kaks kaotust, G4S Noorteliiga teenis teises divisjonis hooaja kolmanda võidu.

Riia TTT – Tartu Ülikool/Kalev 114:47 (39:15, 23:6, 25:7, 27:19)

Läti tippklubi ei jätnud külla sõitnud tartlannadele mingit võimalust, minnes esimese nelja minutiga juhtima 16:3, vahendab Korvpall24. Poolajaks oli Eesti võistkond taga juba 21:62 ja kolmanda veerandi järel 28:87. Kohtumise lõpuks kärises vahe lausa 67-punktiliseks.

Tartu Ülikool/Kalevi poolel jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Kadi Kals, kelle arvele kogunes 19 silma, 2 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. Eleriin Vaino viskas 8, Anna Jürissaar 7 ja Sandra Reinvald 5 punkti. Võitjate resultatiivseim oli Zenta Melnika, kes sai kirja 25 punkti.

Tartu Ülikool/Kalev - Kaunas Aistes-LSMKU 56:78 (10:17, 15:23, 10:16, 21:22)

Leedu naiskond domineeris mängu sisuliselt algusest lõpuni. Tartlannad juhtisid viimast korda seisul 6:5, kui mängitud oli vaid kaks minutit ja 35 sekundit. Poolajaks oldi taga 25:40 ja kolmanda veerandi järel 35:56. Viimasel veerandajal kasvas vahe korraks ka 32-punktiliseks (35:67).

Tartu Ülikool/Kalevi resultatiivseim oli teist päeva järjest Kadi Kals, kes täna viskas 20 punkti. Eleriin Vaino lisas 11 ning Anna Jürissaar ja Helerin Kass said mõlemad kirja 9 punkti. Sandra Reinvald tõi 4 punkti ja võttis naiskonna parimana 9 lauapalli.

Kaunase klubi parimad skooritegijad olid Ieva Bagdanaviciene ja Santa Baltkojiene, kes viskasid vastavalt 21 ja 20 punkti.

Tartu Ülikool/Kalev jätkab hooaega kolme võidu ja nelja kaotusega, Kaunase Aistes-LSMU on kogunud viis võitu ja kolm kaotust. Oma järgmise kohtumise peavad tartlannad tuleva nädala neljapäeval, kui Kristiine spordimajas minnakse vastamisi Tallinna Ülikooliga.

G4S Noorteliiga – Daugavpilsi Ülikool 94:78 (26:16, 25:15, 22:25, 21:22)

Audentese spordigümnaasiumi neiud haarasid juhtohjad enda kätte esimestest minutitest peale. Poolajaks oldi ees juba 51:31 ja kolmanda veerandi alguses juhiti kahel korral ka 24 punktiga. Lätlannad suutsid seejärel küll vahet vähendada, kuid lähemale kui seitse punkti nad enam ei jõudnud.

Suurima panuse võiduskoori andis Marie Anette Sepp, kes viskas 25 punkti, võttis 9 lauapalli ning jagas 6 resultatiivset söötu. Victoria Ida Vähi toetas teda 21 punktiga ja Marija Gontšarova jõudis visata 17 silma, enne kui ta viimasel veerandil viie veaga pingile langes. Anete Elisabeth Adler tegi kaksikduubli, kogudes 11 punkti ja 12 lauapalli. Kaotajate resultatiivseim oli 24 punkti visanud Jolanta Rimša.

G4S Noorteliiga jaoks oli see kolmandaks võiduks viie kaotuse kõrval, Daugavpilsi Ülikool jätkab hooaega kahe võidu ja viie kaotusega.