ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
PAF Superkarikas - otselink
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

NBA kontaktidega välistreenerid innustasid noorkorvpallureid Variku MiniCamps`il

07.12.2019

Möödunud laupäeval, 30. novembril kogunesid ligemale 30 innukat noort korvpallurit Tartusse Variku spordihoonesse oma oskusi arendama. Delta Basketball korvpallikool koostöös Strength N Motion`i (Texas, USA) välistreeneritega viis läbi esimesed Delta MiniCamps kontseptsiooniga treeningkogunemised.

Delta MiniCamps korraldamise eesmärgiks on Eesti korvpallipoiste ja -tüdrukute ründetegevuse arendamine erinevates mängusituatsioonides enesekindlamalt ja seeläbi ka edukamalt tegutsemiseks. Treeningutel keskendutakse ründemängu oskuste ja otsuste arendamisele. Delta Basketball peatreener Esko Tõnisson leidis, et korvpallipäev Variku spordihoones õnnestus igati: „Laagri korralduslik pool sujus ja tundus, et noorkorvpalluritele meeldis. Meie soov on inspireerida ja anda kõigile näpunäited, kuidas ise enda kallal tööd teha ning millele oma trennis tähelepanu pöörata. Tagasiside põhjal võib küll öelda, et saime sellega edukalt hakkama ning ajame õiget asja. Laager oli edukas ja olen veendunud, et järgmine tuleb veelgi parem.“ Järgmine Variku MiniCamps toimub kahele grupile saabuva aasta 1. veebruaril. Täpne info koos treeninggruppide vanuseliste koosseisudega saab välja toodud MiniCamps veebilehel.

 

Välistreenerite George „Gee“ Gervin Jr. ja Magnus Wihlborg hinnangul on meie noortel korvpalluritele tahtmist ja pealehakkamist küllaga. Magnus: „Nii mõnedki tehnilised pallikäsitlemise harjutused panid noori pead vangutama, kuid all ei andnud keegi. Kõigil põlesid silmas peas ja kuulati tähelepanelikult.“ Legendaarse NBA tähe George Gervin`i poja „Gee“ arvates on meie noorte jaoks kõik uksed korvpallis valla: „Järjest vähem leidub neid, kes näevad enda oskuste arendamiseks iseseisvalt vaeva ja ka aega. Kõik, kes kohale tulid, võivad enda üle uhked olla. Nad näitasid oma sisu, töötahet ning austust korraldustiimi vastu.“

 

Kohapeale uudistama tulnud kogenud noortetreener Olari Narits võttis nähtu kokku järgnevalt: „MiniCamps on see, millest meil on hetkel puudus. See võiks saada kohaks, kus kõigil mängijatel üle Eesti on võimalus oma individuaalseid oskusi arendada. Lisaks saada ka uusi näpunäiteid ja tähelepanekuid oma ala parimatelt. MiniCamps annab inspireeriva lisatrenni võimaluse neile, kes tahavad korvpallis jõuda profitasemele. Oluline on rõhutada, et treenerina sain nii mõnegi uue mõtte, mida trennis kasutada - seega julgustan omalt poolt ka kõiki treenerid järgmine kord osalema.“ Parksepast koos hea sõbra ja treeningkaaslasega osalema tulnud Phil-Benjamin Paju hindas saadud kogemust kõrgelt: „MiniCamps oli täiega mõnus ja lahe. Kuna olen paljude erinevate treeneritega koos trenne teinud ja laagrites käinud, siis oli kohe erinevust märgata. Trenni nauditi ja pinged võeti täiesti maha. Kui midagi läks valesti, ei hakatud pahandama, vaid juhendati ning innustati. See meeldis mulle väga. Lisaks pean kiitma treenereid ja kõiki abilisi, nad olid hullult lahedad ja nautisid protsessi. Nendega sai ka niisama juttu ajada, mis on minu jaoks samuti lahe.“

 

Korraldajate laiem eesmärk on aidata kõiki noorkorvpallureid nende unistuste poole püüdlemisel! Kaasatakse parimad treeningpraktikad ja treeningtehnoloogia ning aidatakse igal mängijal leida enda arendamist vajavad oskused tippkorvpallis läbilöömiseks. Samuti luuakse uusi koostöösuhteid ja seeläbi eelkõige mängijatele, kuid ka treeneritele võimalusi silma paistmiseks rahvusvahelisel tasandil. Peale Eesti on võrgustikku kaasatud Rootsi, Hollandi, Saksamaa, Suurbritannia ja Hispaania korvpallurinoored ja treenerid.

 

Delta Basketball on Tartus tegutsev ambitsioonikas ja kasvav korvpallikool, kuhu kuulub rohkem kui 130 mängijat. Strength N Motion on USA`s tegutsev korvpalliakadeemia, mis aitab andekaid noormängijaid nende talendi lihvimisel löömaks läbi igal tasemel korvpalliliigades (sh USA ülikoolikorvpall, Euroliiga, NBA). Dr. Dish korvpalli viskemasinaid tutvustab ja toob Eestisse Spordiareenid OÜ, kes panustab ka toetajana Delta MiniCamps`ide korraldamisse.

 

Lisainfo: www.deltacamps.ee

Sünnipäevad
Täna, 16. juuni
Maaja Bratka (29)
Maia Bratka (29)
Alo Kivimäe (42)
Mario Luik (35)
Margus Metstak (60)
Patrik Saal (21)
Geir Hans Sügis (17)
Homme, 17. juuni
Katrin Esko-Olmari (46)
Algi Kangur (51)
Siiri Kliimson (23)
Richard Lossmann (67)
Alvar Reisner (42)
Sergei Rozman (65)
Riinu Veber (32)
Sulge

Ülekanded