Maik-Kalev Kotsar. Foto: basket.ee

Elu parimat hooaega mängiv Kotsar oli võidumängus taas lähedal kaksikduublile

05.12.2019

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis said Maik-Kalev Kotsari ja Artur Konontšuki kodumeeskonnad läinud öösel kirja vastavalt võidu ja kaotuse, vahendab Korvpall24.

Maik-Kalev Kotsari koduvõistkond South Carolina Gamecocks alistas võõral väljakul 84:80 UMass Minutemeni. Külalised jäid kohtumise alguses küll 10:19 taha, ent juhtisid poolajaks 39:35. Teine poolaeg kulges tasavägiselt, kuid viimasteks minutiteks tehti sisse turvaline vahe ja eduseisu enam käest ei antud.

Ühtlasi sai lõpu Kotsari viiemänguline seeria, kus ta on visanud kahekohalise arvu punkte. Algviisikus alustanud eestlane viibis väljakul 27 minutit, mille jooksul viskas ta 9 punkti (kahesed 4/7, vabavisked 1/2), võttis 9 lauapalli (sh 3 ründelauast), jagas kaaslastele 5 resultatiivset söötu ja tegi 3 vaheltlõiget. Samuti tegi ääre- ja keskmängija 3 isiklikku viga.

Artur Konontšuki kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles võõrustas Tulane Green Wave’i, kellele jäädi alla 56:61. Avapoolaja 24:30 kaotanud Southern Miss jõudis 16 sekundit enne lõppu veel kolme punkti kaugusele (54:57), kuid mängu enda kasuks pöörata ei suudetud.

Algviisikusse kuulunud Konontšuki arvele kogunes 22 mänguminutiga 5 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/3), 4 lauapalli (sh üks ründelauast), üks blokeeritud pealevise, üks vaheltlõige, 2 pallikaotust ja üks isiklik viga.

South Carolina jätkab hooaega kuue võidu ja kolme kaotusega, Southern Missil on kirjas kaks võitu ja seitse kaotust.

Vaata Kotsari tänavuse hooaja statistikat SIIT!

Best stretch of his career, strong stuff from senior @maikkotsar ???????? . . #Gamecocks ????