Reinis Strupovics

Valga/Maks & Moorits alistas taaskord Kalev/Cramo

19.03.2015

Ainsas neljapäevaõhtuses Alexela Korvpalli Meistriliigas kohtusid omavahel Valga/Maks & Moorits ning valitsev Eesti meister Kalev/Cramo. Valgal õnnestus see teist korda sel hooajal ning kodusaalis alistati Kalev 92:88, kusjuures võitis Valga mõlemad sel hooajal peetud kohtumised Tallinna klubiga.

Valga oli kohtumiseks hästi valmis, haarates juhtohjad esimestest minutitest peale enda valdusesse. Alles eelmisel pühapäeval Tšehhis sealset meistrit võitnud Kalev ei saanud kuidagi oma mängu tööle ning leiti end esimese veerandaja järel 22:28 kaotusseisust. Pärast pisikest pausi läks mäng edasi samas tempos. Kalevlased ei saanud kuidagi oma mängu Valgale peale surutud ja vahe püsis. Poolajal lõppedes oli Valga meeskonna edu 6-punktiline, seisuks 52:46.

Teisel poolajal muutus Kalevi mäng küll aktiivsemaks, kuid igale nende liigutusele lähemale tulekuks oli Valgal vastus varrukast võtta ning kodumeeskond hoidis liidripositsiooni jätkuvalt enda käes, juhtides enne otsustavat kümmet minutit 71:65. Esimest ja ainsat korda kohtumise jooksul said kalevlased ette neljandal veerandajal, kuid kauaks seda ei jätkunud. Järgnevatel rünnakutel oli taas kindlam Valga, kes haaras juhtohjad taas endale, hoides neid kuni kohtumise lõpuni, mis võideti ühtlasi 92:88.

Valga poolelt olid head hoos Jurijs Aleksejevs ning Reinis Strupovics, kes viskasid vastavalt 21 ja 20 punkti. Kristo Saage lisas 15 (ka 4lp+4rs) ning Edgars Krumins 12 silma. Aleksejevs korjas lauast lisaks 10 palli, tehes kaksikduubli.

Üleplatsimees oli Oleksii Pecherov 26 punktiga. Teda toetasid Rain Veideman ja Scott Machado 16 ning Gregor Arbet 11 punktiga.