Krunoslav Simon, Krasnodari Kuban

Kaasan langes kodus, Gran Canaria-Izmir duellis läheb veel kuumaks

19.03.2015

Kolmapäeval peeti järelejäänud kolm Eurocupi veerandfinaalpaaride avakohtumist. Teisipäeval teatavasti oli Himki saanud võõrsil 76:75 võidu Valencia üle. Tänagi peeti kolm head mängu.

Kuna paremus selgub kahe mängu kokkuvõttes, on pea kõigis paarides veel saatus lahtine, vaid Uniksil paistab et tuleb Krasnodaris lootused rajada ka kõigi muude asjaolude ja pühakute peale, mitte ainult pallijumalale.

Uniks kukkus koos Langfordiga

Õhtu esimeses mängus kaotas Kaasani Uniks kodus Krasnodari Kubanile 78:87 (41:43). Uniks langes koos oma liidri Keith Langfordiga, kes ilma vastase abita kukkus viskel nii halvasti, et hoides seljast valusalt kinni, viidi ta väljakult minema. Päevadeks, nädalateks...? Ei tea (ka märtsi algul jättis ta paar mängu seljavaevade tõttu vahele). See täna Uniksi murdis.

Kuban oli jõulisem, kaitses organiseeritum, rünnakul otsekohesem – ka laud kuulus neile 35-30. Kahepunktivisked Kubani kasuks 67 vs 49 %, kolmesed Uniksi kasuks 39 vs 27 %.

Langford jõudis pealt 20 minutiga tuua 19 silma (13/8), Pavel Antipov 13, Sergei Bõkov 14+5rs; Rolands Freimanis oma kohta Jevgeni Pašutini valikus õigustanud veel ei ole – täna 7 minutiga 2+1lp.

Krunoslav Simon tõi Kubanile 18+7+7, Malcolm Delaney 23+4+2, Richard Hendrix 15+7+3 (10/7), Nikita Kurbanov 10+5lp.

Pariis suutis kodus võita

Mõneti üllatav, aga Paris-Levallois suutis kodus välja mängida kahepunktise edu Banvit Bandirma vastu  - 67:65, ehkki oli enamjaolt taga. Ka väsis lõpupoole Pariisi meeskonna kaitsetegevus, kuid eks neil oli õnne ja raskeid sissekukkunud korve lõpus rohkem. Võidukorvi viskas Mike Green 0,8 sekundit enne lõppu pärast enda esimest möödaviset.

Statistika oli meeskondadel hämmastavalt sarnane, ka viskasid mõlemad väga kehva protsendiga kaugelt, tabades mõlemad kuus kolmest. Blake Schilb tõi Pariisile 12, Maleye Ndoye 11, Sharrod Ford jäi pidama 10 punkti peale, lisaks 8 lp (ei lastud tal visata rohkem kui 4/3), Mike Green 7+5+11.

Türgi meeskonna poolel tõi Vladimir Dragicevic 16+9+3 (8/7), Sammy Mejia 13+6lp, Earl Rowland 10+4+3, keith Simmons 7+6lp.

Las Palmase kogukond tundis rõõmu

Eeledatavalt võrdseimas paaris saavutas Gran Canaria väärt võidu terve hooaja vältel head minekut näidanud Izmiri Pinar Karsiyaka (Türgi 4.) üle 76:66 (42:42). Paar minutit enne lõppu näis võimalus ka Las Palmase klubi suuremaks eduks, kuid Izmiril õnnestus hullem ära hoida.

Tähelepanu väärib teise poolaja skoor – 34:24 Gran Canariale, samuti lauavõitlus – 46-31. Ka tagamehe Albert Oliveri kindel tegutsemine ning kolmene 53 sekundit enne lõppu jääb meelde.

Oliver tõigi parimana 17 p (12/7), Kyle Kuric 14+5lp, Brad Newley 12, Eulis Baez 9+9lp, Walter Tavares 8+8lp; kaotajaile tõi kolumblane Juan Palacios 18+6lp (11/7), Bobby Dixon 14+5+6, Jon Diebler enda kohta vähe – 10 p ning DJ Strawberry 12 silma.