Brandis Raley-Ross

Rakvere Tarvas alistas võõrsil kindlalt TLÜ/Kalevi

18.03.2015

Alexela Korvpalli Meistriliigas kohtusid soojal märtsiõhtul Kalevi spordihallis omavahel TLÜ/Kalev ning Rakvere Tarvas. Külalismeeskond Tarvas võttis mängu lõppedes kindla 90:60 võidu.

Pärast kiireid esimesi korve haaras Rakvere juhtimise enda kätte, kasvatades Raley-Rossi ning Spani korvidest eduseisu kiirelt. Kalevi rünnak takerdus ning nende skoor ei tahtnud kasvada. Esimese veerandaja järel oli Tarvas peal 23:11.

Teisel kümnendil jätkus mäng külalismeeskonna vedamisel, kasvatades iga minutiga oma eduseisu veelgi. Kodumeeskond oli nende vastu jõuetu ning poolajaks oli vahe juba 21 punkti, seisuks 50:29 Tarvapoolt vaadatuna.

Ka teine poolaeg ei toonud mängu muutust. Heas hoos olnud Brandis Raley-Rossi juhtimisel püsis initsiatiiv kindlalt Virumaa meeskonna käes, kes jätkas oma eduseisu kasvatamist. Enne otsustavat kümmet minutit oligi mäng tehtud ning Rakvere ees 70:41. Viimased kümme minutit oli küll skoori mõttes kõige tasavägisem, kuid TLÜ/Kalev enam külalistele ohtlikuks ei saanud ning Kalle Klandorfi hoolealused pidid tunnistama Andres Sõbra mängumeeste 90:60 paremust.

„Täna oli üks nendest päevadest kus oli lausa lust treener olla. Numbrid on ka väga ilusad 90:60. Meil olid sellised mängud siin, mis palju meie turniiritabeli seisu ei kõiguta. See viimane kaotus TTÜ-le ajas mehi päris vihale ja nüüd pingutasime rohkem. Poisid olid esimesel poolajal väga head ja kiired kaitses. Saime kohe käima ja enesekindluse. Kalev on ikka kõrgliiga meeskond, tulid teisel poolajal veidi lähemale,“ oli Tarva peatreener Andres Sõber oma meeste üle uhke.

Tarva poolelt oli parim Brandis Raley-Ross, kes viskas 28 punkti, korjas lauast 13 palli ning andis 7 resultatiivset söötu, tehes seejuures vaid 1 pallikaotuse. Jan Span lisas 13, Juris Umbrasko 12 ning Siim Laur ja Reinar Hallik, mõlemad 11 punkti. TLÜ/Kalevi resultatiivsemad olid Evgeny Belousov 14, Thomas Droney 12 ning Robertas Grabauskas ja Maduabum Chukwudiebere 11 punktiga.