Venelt täna kümme silma

Zalgiris võitis, Vene kümne mängu keskmine 9,3 punkti

16.03.2015

Eesti koondise korvpallur Siim-Sander Vene oli Kaunase Žalgirise üks resultatiivsemaid, kui Leedu suurklubi alistas koduliigas Utena Juventuse 76:62.

Vene kümne viimase ja mitte vähetähtsa kohtumise keskmine punktiskoor on kerkinud 9,3 punti peale.

Vahe tegi Zalgiris sugugi mitte kehvade meeskondade kilda kuuluva Utenaga sisse teisel veerandil, võites selle 30:17, poolajaks oli edu juba 45:27.

Vene viskas 18 mänguminuti jooksul 10 punkti (kahesed 6/4, vabavisked 2/2) ja võttis 3 lauapalli. Eestlasest rohkem punkte viskas Žalgirise poolel vaid James Anderson, kelle arvele kogunes 15 silma. Keegi ei mänginud Zalgirise poolel üle 25 minuti (A.Milaknis 7p).

Väike kokkuvõte mängu kohta SIIN.

Kümnes tähtsas mängus 9,3 punkti

Alles eile oli Vene kogunud 6 punkti, 6 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu, kui Žalgiris alistas Prienai Rudupise 97:63.

Vene keskmised terve LKLi hooaja lõikes on 12,4 minutiga 3,8p+2,8lp+0,6rs (2p 52 %, 3p 31 %, vv 78%), kuid vaadakem viimast vähem kui kuud...

Neljas viimases LKLi mängus (sh liiderkolmiku meeskonnad Neptunas ja LR), kolmes Euroliiga kohtumises (Galatasaray, ALBA, PAO) ning Leedu karika viikendi kolmes mängus - ehk kokku viimases kümnes mängus on eestlane kogunud keskmiselt 9,3p+3,2lp+1,2rs.

Kindlasti ei saa seda seletada ainult Arturas Gudaitise vigastusega, kes pealegi mängib rohkem korvi all.