Brandis Raley-Ross

Rakvere Tarvas sai kodusaalis kindla võidu

06.03.2015

Reede õhtul toimus Alexela Korvpalli Meistriliigas üks kohtumine, kus Rakvere Tarvas võõrustas kodusaalis Valga/Maks & Mooritsat. Tarvas pani teisel poolajal oma paremuse kindlalt maksma, võites mängu kindlalt 101:73.

Esimene poolaeg pakkus pealtvaatajatele palju silmailu. Meeskonnad mängisid küllaltki lahtist mängu ning punkte toodi rohkesti nii pealtpanekutest kui ka kolmese joone tagant. Eriti heas hoos kaugvisetel oli Valga kes tänu mitmele tabavale kolmepunktiviskele juhtis veerandi keskel 9 punktiga. See järel viskas Rakvere omakorda mitu korvi järjest, vähendades vahe minimaalseks. Teisel veerandajal oli aktiivsemaks pooleks juba kodumeeskond, kes hoidis eduseisu pidevalt enda käest. Valga aga ei olnud veel alla andnud ning poolajapausile minnes hoidis Rakvere omakorda minimaalset edu, seisuks 43:42.

Teine poolaeg oli juba Rakvere Tarva pärusmaa. Rünnakul ja kaitses mängiti meeskondlikult ja hoogsasti ning vahe hakkas kasvama. Valga mängijad läksid aina rohkem endast välja, saades mitmeid tehnilisi. Kolmanda veerandaja järel oli Tarvas oma edu kasvatanud juba 21-punktiliseks, seisuks 78:57. Viimased kümme minutit oli vaid vormistamise küsimus ja lõpuks võttis Rakvere tarvas ülekaaluka 101:73 võidu.

„Vastane on meil juba läbi mängitud. Seal on neil head mehed, kuigi täna neil pikk mees puudus,“ kiitis Tarva peatreener Andres Sõber Delfi TV-s. „Poisid on jube tahtmist täis ja teisel poolajal olime meie kindlamad. Ma olen väga rahul, mõned mehed on palju juurde andnud ja meeskond on tugevamaks saanud,“ lisas ta.

Tarva resultatiivsemad olid Brandis Raley-Ross ning Julius Brooks vastavalt 23 ja 21 punktiga. David Haughton lisas 12 ning Juris Umbrasko ja Jan Span mõlemad 10 punkti. Span jagas kaaslastele lisaks 12 korviga lõppenud söötu, tehes kaksikduubli. Rakvere mängis kokkuvõttes väga meeskondlikult, andes meeskonna peale 28 resultatiivset söötu. Kaheksa mehega mänginud Valga suurimad korvikütid olid Reinis Strupovics 15, Kristjan Evart 14, Viljar Veski 11 ning Kristo Saage 10 punktiga.