Rocki võitlus Liepajaga

BBLi poolfinaal: TÜ/Rock-Ventspils

05.03.2015

Tartu Ülikool/Rocki korvpallimeeskond kohtub Balti liiga poolfinaalis Läti klubiga BK Ventspils, kes kolmapäeval sai teistkordselt jagu soomlaste Tampere Pyrintöst – kokku kuhjus vahet +25.

Ventspils sai võõrsil Soome klubist jagu 78:59, avakohtumises olid lätlaste võidunumbrid 70:64. Seejuures poolaja kaotas Ventspils Tamperes 23:31 ja enne neljandat veerandit oli veel poolfinaalikoht õhus – VEN ees 48:46 (kokku +8).

Leegionärid tegid mõlemalt poolt mängu

Jerai Grant viskas Ventspilsi parimana 15 punkti ja hankis 7 lauapalli, Nikos Gkikas lisas 14+7+4 ning Zanis Peiners 11 silma. Kristaps Janicenoks piirdus 5+4+4-ga (visked 7/2).

Pyrintö poolel viskas Bryan Hopkins 16 punkti, Damon Williams toetas 15+12lp-ga. Probleem oli Pyrintö jaoks visketabavuses: neil 31 %, lätlastel 43 %. Ka ilmnes vahe pallikaotustes: soomlastel 18, lätlastel 9.

Kohtumises mõistis muuseas õigust ekipaaž Eestist: Tanel Suslov, Martu Uuehendrik ja Mihkel Männiste.

Ventspils lõi sel hooajal kaasa ka Euroup’ sarjas, kus piirduti alagrupiga. Kirja saadi kaks võitu ja kaheksa kaotust. Lätis ollakse 12 võidu ja 2 kaotusega tabeli liidrid, samapalju kaotusi on ka Riia VEFil ning korra on neid ka võidetud.

Rock oli vaimselt raskes seisus

Õhtuleht vahendas kolmapäeval Gert Kullamäe mõtteid pärast ülikeerulist heitlust Liepajas:  „Tunnetasime, et oleme ainsa Eesti klubina Balti liigas konkurentsi jäänud. See pani meid psühhologiliselt raskesse seisu – õnnestumisi oli vähe ja visked ei tahtnud tabada.“

Kullamäele tegi poolfinaali pääsemise juures rõõmu ka asjaolu, et kaotuse korral oleks Rocki mängude arv märtsis kuivanud vaid kolmeni.

„Püüdsime seda mõtet vältida, aga alateadvuses oli see kogu aeg olemas. Nüüd on meil neli mängu garanteeritud (poolfinaal ning finaal või 3.-4. koha seeria – toim) ja nii kujuneb kohtumiste arv normaalseks. Nüüd, mil jõudsime poolfinaali, tahaks kindlasti lõpuni välja minna," sõnas juhendaja.

*       *       *

Kolmandas paaris selgus võitja lihtsamalt. Šiauliai alistas võõrsil Panevezyse Lietkabelise 78:66, kuigi poolaeg jäi 26:34. Teine poolaeg seega tiitlikaitsjale koguni 52:32. Kuna aga esimesest mängust oli Šiauliail kaasas juba +22 (103:81), polnud sel kõigel sisulist kaalu.

Rokas Giedraitis tõi Šiauliai kasuks 15 punkti.

Viimases veerandfinaalpaaris võõrustab Utena Juventus täna kell 18.30 Pasvalyse Pineo zvaigzdest (Sporto TV ülekanne netis). See tõotab tulla haarav võitlus edasipääsu nimel, sest avamängu võitis Pasvalys 11 punktiga.