Andersonilt nigela tabavuse juures kuus punkti

Anderson ja Braine kaotasid Eurocupi ¼-finaali avavaatuse

04.02.2015

Naiste FIBA Eurocupi kaheksandikfinaali avamängus jäi belglaste Royal Castors Braine võõrsil alla türklaste Mersin Buyuksehirile 72:77, juhtides veel neljanda veerandi algul 63:49...

Braine’i tabas saatuslik mõõn ning tablool toimus 19-punktiline ümberkandumine või kui soovite siis turnaround. Mersin võitis viimase veerandi 28:12 ming kogu kohtumise niisiis viie silmaga. See tulemus jätab järgmiseks nädalaks Belgias kõik otsad lahti. Braine šansid tugeva Türgi naiskonna vastu on fifty-fifty.

Merike Anderson oli mängus 20 minutit, viskas 6 punkti ja andis 2 korvisöötu, lisaks üks pallikaotus ja vaheltlõige. Visked just hästi ei läinud – 10/2 (kahesed 4/0, kolmesed 6/2). Anete Steinberga tõi Braine’i edukaimana 23+9lp (22/10) ning Kim Mestdagh 18 p (14/7).

Vastaspoolel olid kaks naist omast klassist: Michelle Snow tõi 28+12lp ja Ungari koondislane Dora Horti 22+7+6. Statistikast torkab silma Mersini paremus lauas – 46-28, samuti korvisöötude skaalas – 25-14. Kuid pallikaotusi oli Braine’il 7 Mersini 18 vastu.

Kordusmäng toimub 12. veebruaril Braine L’Alleud’is.