Sren Olmrel on hooaja algul kirjas keskmiselt 19 punkti

TTÜ KK üllatas koduväljakul AVIS Raplat kindlat paremusega

09.10.2016

Alexela KMLis peeti pühapäeval üks kohtumine. Ning meie hiljutise ennustuse kinnituseks ("97 % kindel, et alanud hooaeg tuleb põnevam kui mullu") aeti liigaseis veel intrigeerivamaks, kui TTÜ KK sai koduplatsil selge võidu äsja Kalev/Cramot nahutanud AVIS Rapla üle 100:82 (50:37).

TTÜ haaras juhtohjad juba avaveerandil, võites selle 28:22. Ka teine veerand kuulus TTÜ-le ning suuresti Toomas Raadiku ja Joonas Järveläineni korvidest kasvas eduseis 13 silmale - 50:37.

Kolmas veerand. Korraks hakkas tunduma, et Rapla saab mängusabast kinni ja tuleb tagant järele ning võib minna möödagi. Kuid läks muudkui aega ja kannule AVISe punasärgid ei jõudnudki. Siiski, 30. minutil tabas Rashuan Suarez kolmese ning viimasele veerandile mindi TTÜ 76:65 eduseisus.

Viimasel veerandil jõudis ilma Indrek Kajupangata mänginud Rapla kaks korda üheksa punkti peale, aga ei enamat. Ei mõjunud ka see, et Rapla valitses lauda. Samas tegi AVIS nii palju tehnilist praaki, et seda oleks võinud jagada kolme mängu peale - pallikaotusi Bratožil 7, Paasojal 6, Suarezel 4.

Rait Käbin (TTÜ KK) lausus Delfile: "Eks sarnane olukord, mis Aivaril [Kuusmaa] oli [Alar] Varraku vastu. Mingidel hetkedel kõik õnnestus nii hästi, et... Eks me ikka lootsime võita, aga kui keegi oleks hommikul pakkunud, et viskame 100 punkti ja võidame 20ga, siis oleks selle pakkumise vastu võtnud küll!"

Käbin kiitis teiste seas ka noort Sander Viilupit, kelle nimele jäi 10 silma. "Poiste ees müts maha, ka kõik, kes pingilt tulid, olid mänguks valmis. Olmre Olmreks - Varrak on ta nii heaks treeninud, aga just Sander Viilup - peaaegu 25 minutit ja 10 punkti, otsustavatel hetkedel oli väljakul."

Aivar Kuusmaa (AVIS Rapla) rääkis omakorda Ivar Jurtšenkole: "Ma ei oska öelda, kas häälestus ei olnud piisavalt hea, aga juba karikamäng Viimsiga näitas, et ebastandardsed võistkonnad ei sobi meile. Ka täna - ükski asi ei toiminud kaitses nii individuaalses kui meeskondlikus plaanis. TTÜ tegi väga südika mängu, nad tabasid raskeid viskeid, mis neid uuesti ette viis, kui me järgi hakkasime tulema.

Peame siit oma õiged järeldused tegema ja kindlasti tuleb selliseid mänge Eesti liigas veel palju, kus meil on ebastandardsed võistkonnad vastas."

Rapla tundis täna puudust Indrek Kajupangast, kes karikamängus trauma sai. "Karikamängus selline paha asi juhtus. Hea, et midagi puruks ei ole, aga veel ei tea, millal ta tagasi on."

Rapla uue mehe, meistriliiga debüüdi teinud Anthony Lee kohta ei osanud Kuusmaa lõplikku hinnangut veel anda. "Füüsisega on tal veel natuke pahasti. Kui ma talle räägin, et ma ei oota talt mitte midagi ja ta võistkondlikult mängiks, siis ega sealt palli enam tagasi ei tulnud. See on see, mis ajab treeneri hulluks. Aga anname aega - liigutuste poolest on ta mängumees, kui ma teda paari kuu jooksul mängima ei pane, siis on natuke pahasti."

Laud kuulus Raplale 36-23, korvisöödud TTÜ-le 18-14, pallikaotusi oli TTÜ-l 10, Raplal 25. Kahepunktivisked TTÜ kasuks 56 vs 49 %, kolmesed mõl 48 % (mõl 21/10), vabavisked TTÜ kasuks 84 vs 80 %.

Sten Olmre tõi TTÜ kasuks 28+3+4, Joonas Järveläinen 16+6 lp, Toomas Raadik 18 p, Rain Koort 12+5 lp, Kiur Akenpärg 10+8 rs, Sander Viilup (pildil, 10 p). Veel ei teinud kaasa meeskonnaga liituv abijõud, 210 cm pikk serblane Nikola Vujovic.

Rapla edukamad olid Domen Bratož 20+4+7, Rashuan Suarez 14 p, Thomas van-der-Mars 14+8 lp, Anthony Lee 12+8 lp, Sven Kaldre 10 p. Martin Paasoja kogus vaid 5 silma.

Noor tabeliseis on selline, et esimesel kahel kohal on möödunud hooaja 7. ja 8. meeskond...: 1. TTÜ KK 3-0, 2. Valga-Valka Maks&Moorits 2-0, AVIS 2-1, 4.-5. Tarvas, Sadam 1-1, 6. TLÜ/Kalev 0-2, 7. G4S Noorteliiga 0-2, Kalev/Cramo 0-2.