Demonte Harper näitas täna Permis oma sisu - visked 19st 11

Kalev/Cramole Permis suurepärane VTB Ühisliiga start

08.10.2016

Kalev/Cramo alustas Pemis täna õnnestunult VTB Ühisliiga hooaega, võites ligi 7000 pealtvaataja kurvastuseks sealselt Parmat 86:72 (40:41).

Kalev jäi võõrsil teisel veerandil kaks korda 13 punktiga taha – 24:37 ja 26:39. Ometi, suuresti täna Demonte Harperi (avapoolajal 21 punkti) ja Rain Veidemani korvidele jõuti juba poolaja lõpuks ühe punkti kaugusele. Kõik algas teisel poolajal sisuliselt nullist.

Kolmandal veerandil pääses Kalev/Cramo täna agressiivsele kaitsele ja õnnestunud visetele eest – Vitali Ljutitši punktiseeria järel olime ees 58:50. Kuid Permi meeskond jõudis järele – 58:60, misjärel õnneks tabas Erik Keedus kaugelt ning viis Cramo viimasele neljandikule 63:58 eduseisus.

Läks peaaegu neli minutit, enne kui Parma viimasel veerandil käe valgeks sai. Vahepeal olid Harper, Keedus, Upshaw ja Veideman kasvatanud külaliste edu juba 73:58-le. See vahespurt saigi määravaks, kodumeeskond enam lähemale kümnest silmast ei roninud.

Väärtuslik võit Kalev/Cramole võõrsilt. Hea algus on väga oluline.

Peatreener Alar Varrak lausus Delfile: "Kindlasti oleme teatud detailides edasi läinud, aga meeskonnana on meil veel vaja suur samm edasi teha. Sellise mänguga meeskondlikus plaanis ma kardan, et me play-offi ei jõua.

Meil on vaja veel meeskondlikult areneda ja siis võib-olla. Täna olen positiivne ja rõõmus, sest enne mängu ohumärke oli, aga me suutsime selle mängu enda kasuks pöörata ja teisel poolajal ka domineerida."

Laud Kalevile 33-32, korvisöödud Parmale 10-9, pallikaotusi tegi Parma 11, Kalev 12. Kahepunktivisked Kalevi kasuks 66 vs 48 %, kolmesed Kalevi kasuks 30 vs 23 %, vabavisked Kalevile 94 vs 91 %. Kalev tabas kaheseid 39st 26, kolmeseid 20st 6 ja vabaviskeid 17st 16.

Demonte Harper kogus lõpuks 29 p+5 lp+3 rs, Vitali Ljutitš 16+5 lp, Rain Veideman 11+6 lp, Mickell Gladness 10 p. Vastastel Ivan Neljubov 16+8 lp, Danilo Andjucic 14+3+4.

Järgmise mängu peab Kalev/Cramo 18. oktoobril võõrsil Peterburi Zeniidiga.