Valga-Valkal on tabelis vaid võidud

Valga-Valka Maks&Moorits noppis Rakveres väärt võidu

07.10.2016

BC Valga-Valka/Maks&Moorits teenis korvpalli meistriliigas napi ja magusa võidu, kui alistas võõrsil Rakvere Tarva vaid ühe punktiga 86:85 (39:43).

Viimasel veerandil pani Tarvas püsti imelise viskekontserdi ning pootleist minutit enne lõppu mindi omakorda juhtima 85:78. Kuid seejärel sai punkte vaid Valga-Valka...

Viimastel minutitel pigem kaotusseisus olnud Valga-Valka võiduviske tabas paarkümmend sekundit enne lõppu Ivars Zvigurs. Järgnevalt tegi Siim-Markus Post (Tarvas) ründevea, aga Sandis Silavs (Valga-Valka) kaotas kohe teisel pool palli. Mario Paiste (Tarvas) viimase sekundi üritus (üsna raske vise) ei tabanud.

Valga-Valka võitis laua 46-35, korvisöödud Tarva kasuks 18-17, pallikaotusi oli Tarval 8, Valga-Valkal 11. Kahesed Valga-Valka kasuks 53 vs 46 %, kolmesed Tarvale 33 vs 32 % (vastavalt 27/9 ja 34/11), vabavisked Valga-Valkale 77 vs 63 %. Kolmanda veerandi võitsid külalised 27:16.

Valga-Valka parimad olid: Kristaps Kanbergs 17+8+4, Renato Lindmets 15+6+3, Ivars Zvigurs 14+7+4vl, Arturs Bricis ja Kristo Saage 10 p, Sandis Silabs 11+6 lp. Tarval ei olnud abi ka Timo Eichfussi 24 punktist ja 13 lauapallist. Oliver Metsalu lisas 17+7 lp, Siim-Markus Post 16 p, Marcus Byrd 14+8 lp (3p 8/4), Mario Paiste 7+10+3.

Valga-Valka on võitnud nüüd mõlemad senipeetud kohtumised nagu ka AVIS Rapla ja TTÜ. Tarval on kirjas võit ja kaotus.

Laupäeval tulevad kell 18.00 väljakule TLÜ/Kalev - Pärnu Sadam ning pühapäeval on kell 16.00 vastamisi TTÜ KK - AVIS Rapla.