Üleplatsinaine Janne Pulk

G4S Noorteliiga pani liiga avamängus TLÜ närvid proovile

04.10.2016

Audentese Spordihoones pani G4S Noorteliiga neidude võistkond tugevalt proovile Tallinna Ülikooli. Noored juhtisid suurema osa kohtumisest ning pidid vaid viimasel minutil alla vanduma. Võit 73:71 mullusele hõbedale TLÜ-le.

Juba hooaja eel võis aimata, et tänavune G4S Noorteliiga (Audnetese SG õppurid) võistkond on sirgunud, arenenud, vanemaks saanud ning peaks tänavu olema märksa konkurentsivõimelisem kui eelmistel hooaegadel. Seda Audentese neiud täna ka tõestasid.

G4S Noorteliiga asus poolajsk juhtima 42:27. Äratus TLÜ-le. Järgnes tihe mäng, kus noored ei mutrdunud, kuid TLÜ rühkis jõuga lähemale. Veel enne viimast veerandit juhtis G4S Noorteliiga 57:49.

Viigini jõudis TLÜ 5.36 enne lõppu. Kuid ikkagi polnud see veel kõik. 16-aastane Janne Pulk viis veel mitu korda G4S Noorteliiga ette ning tema ka viigistas seisu 71:71-le 1.38 enne lõppu. Lõpus, 1.15 jooksul kolm korda kaotasid aga noored palli, otsustavaks sai lõpuks Petra Noponeni layup 26 sekundit enne lõppu - 73:71 TLÜ-le.

Natuke õnne TLÜ poolt ja natuke kogenematust ja ebakindlust lõpus noorte poolt - siin ka lõppskoori põhjendus.

Laud võrdne 39-39, korvisöödud G4S kasuks 14-13, pallikaotusi aga noortel 22, TLÜ-l 12. Kahesed G4S kasuks 51 vs 35 %, kolmesed G4S kasuks 20 vs 15 % ning vv TLÜ-le 70 vs 68 %.

Trine Kasemägi tõi võitjaile 14 p+10 lp, Kätlin Korjus 13+6 lp, Sam MacKay 10+4+2, Rosemary Rits 12+7 lp, Janeli Lilleallik 9+4 rs.

Kaotajate poolel: Janne Pulk 21+8+3, Victoria-Ida Vähi 15 p (visked 9/7), Sandra Tael 12+5+2 (12/6), Mariann Adelbert 11+5 lp, Berit Annabel Loomägi 6+10+3.

Kui TLÜ-l mängis kolm naist üle 30 minuti, siis G4S Noorteliiga särgis ei viibinud platsil keegi üle 28 minuti.