Mandell Thomas palli ohjamas, paraku tegi ta 12 punkti kõrval ka 7 pallikaotust.

Kahju: Meistrite Liiga II eelringis kaotas Tartu kodus Taani klubile

04.10.2016

Meistrite Liiga II eelringi avamängus jäi Tartu Ülikool teisipäeval mõneti ootamatult alla Taani meisterklubile Bakken Bears - 67:75. Kordusmäng Taanis toimub neljapäeva õhtul, Tartu alustab niisiis miinus kaheksa pealt.

Kokkuvõttes tuleb öelda, et vastane mängis Tartu meeskonna üle. Pressing, agressiivne kaitse, korralik visketabavus-enesekindlus ning meie mitme liidermängija oskuslik mänguisu kahandamine - need olid võtmesõnad, miks mäng täna nõnda läks. Tunnustus vastasele.

Tartu poolelt võiks lisada pehmuse, viletsa üksteisemõistmise ja ebamõistlikult suure eksimuste arvu. Raske on kodus saadud kaotusele põhjendusi leida, neid teavad paremini ehk TÜ treenerid Gert Kullamäe ja Toomas Kandimaa. Vigastuse tõttu olid täna puudu Kristen Meister (audis paar-kolm nädalat) ning Kent-Kaarel Vene. Ivo Van Tamme platsile ei usaldatud, see-eest tegi korraliku debüüdi euroväljakutel 17-aastane Märt Rosenthal, kes oli 10:34 väljakul ja kogus 2p+4lp (visked 4/1). Kaks kolmest keeras rõngast välja. Kahju.

TÜ juhtis seda mängu esimesel veerandil 20:7 ja esimese veerandi lõpuks 23:14. Teisel veerandil oli TÜ ees 26:19, ent peagi oli seis külaliste kasuks 31:30. Poolaeg ometi positiivne - Tartu ees 38:33. Laud 25-16, samas pallikaotusi Tartul juba 12. Kolmeseid sisse vaid kaks.

Paraku ei too kolmas veerand parandust Tartu mängu. Bakken lihtsalt surub enda mängutempo ja -joonise peale. TÜ jääb taha 54:60, kuid tuleb sellest Mandell Thomase korvidega välja, minnes 6.43 enne lõppu juhtima 63:61. Paraku jääb see kodumeeskonna viimaseks eduseisuks. Bears tegutseb võistkondlikumalt ning selle asemel, et vahe lõpuks Tartu poolt vaadates kahaneks, hoopis Bears suudab paar korvi juurde saada. 1.42 saavutatud külaliste edu 75:67 püsib lõpuni. Tartu mängib lohakalt. Mehed ei saa ka lähedalt palli korvi...

Gert Kullamäe Delfile: "See on uskumatu, et mõned mehed nii pressure'i alla jäävad. 25 pallikaotust, 9 vastastel... Siin ei olegi vaja pikka analüüsida teha. Meid väga konkreetselt suruti ära ja jäime selgelt hätta, eriti meie tagumised./-/ Et teatud mehed nii aralt mängisid... Agressiivse mängu vastu tuleb agressiivselt mängida, aga me ei tahtnud ega julgenudki üldse midagi teha."

Janari Jõesaar: "Kaotasime mängu üle kontrolli juba esimese poolaja lõpus. Ei suutnud seda vahet hoida ja võib-olla tuleb ka sellest järeldusi teha, et mis valesti läks. Ma arvan, et asi oli meis. Meie pallikaotused, sealt tulid kiired ja kerged punktid. Sinna see mäng läks."

DeVaughn Akoon-Purcell (Bears): "Mängu otsustas kaitsetaktika. Treener rõhutas meile, kui mängime agressiivset kaitset, siis on meil suur võimalus kohtumine võita. Lauavõitluses olime mängu algul kohutavad, see on asi, mille kallal tuleb tööd teha. Teiseks mänguks teeme kindlasti parandused."

Tartu võitis laua 48-32, korvisöödud Bakkenile 18-17, pallikaotusi Tartul 25, Bakkenil 9 (!). Kahepunktivisked TÜ kasuks 47 vs 39 %, kolmesed Bearsi kasuks 38 vs 36 % (vastavalt 24/10 ja 14/5), vabavisked Bearsi kasuks 69 vs 46 % (Tartul 13/6).

Võitjate kasuks tõi Michel Diouf 18 p+9 lp. TÜ-l: Venky Jois 15+17 lp, Mandell Thomas 12+3 rs, Janari Jõesaar 11+5+3, Dominykas Milka 10+6+2, Janar Talts ja Tanel Sokk 7 p.

*       *       *

Kvalifikatsiooniringi teine kohtumine toimub ülehomme, neljapäeval Aarhusis ja algab meie aja järgi 19.15. Ülekannet tasub siis otsida Delfi TV-st ning FIBA Youtube’i kanalilt.