Aivar Kuusmaa juhtis meeskonna suure võiduni!

Liiga algas imeliselt: AVIS Rapla lõi kindlalt Kalev/Cramot!

02.10.2016

Pühapäeval tehti avalöök Alexela Korvpalli Meistriliigas. Oodatud vastasseisus kohtusid AVIS Rapla ja BC Kalev/Cramo. Ning uskuda või mitte, aga Rapla meeskond võitis selle mängu koguni 82:66 (39:35).

Möödunud hooajal põhiturniiri neljandana ning lõpuks kolmanda meeskonnana lõpetanud AVIS Rapla oli pea kogu kohtumise dikteerivaks pooleks. Ühtegi veerandaega ei suutnud külalismeeskond Cramo täna võita.

Poolaja lõpu eel oli Rapla ees 31:22, kuid puhkama mindi nnde 37:33 eduseisul. Domen Bratož oli toonud 13 p, Martin Paasoja 9, Thomas van-der-Mars 8 p, Kalevi poolel Mark Tollefsen 10 ja Sten Sokk 6 p.

Kolmanda veerandi võitis AVIS Rapla 25:16 ning neljanda veerandi algul võitles kodumeeskond välja eduseisu 67:51 ning hoidis soliidset eduseisu lõpuni. Kuigi Kalev tuli lähemale, tehes seisul 69:53 spurdi (12:4) ning seis oli 5.50 enne lõppu Raplale "vaid" 71:63, aitas kodumeeskonda Aivar Kuusmaa õigeaegselt võetud timeout.

Kumbki meeskond ei saanud kaks minutit ühtegi punkti ning 2.32 enne lõppu viis Martin Paasoja vabavisetest Rapla ette 77:63. Paasoja oli ka see mees, kes viimasel sekundil põrutas üheksalt meetritl Cramo kirstu viimase naela - 82:66.

Viimati oli Rapla meeskond (Piimameister/Otto nime all) Kalev/Cramot võitnud 2011 a 19. novembril ning siis oli Cramo peatreeneriks veel Aivar Kuusmaa... Suur võit, suur intriig liiga alustuseks!

*       *       *

Laud kuulus Kalev/Cramole 35-33, korvisöödud samuti Cramo kasuks 16-13, pallikaotusi tegi aga Rapla vaid 11 Cramo 22 vastu. Kahepunktivisked Cramo kasuks 46 vs 40 %, kolmesed Rapla kasuks 40 vs 35 (20/8 vs 23/8) ning vv Raplale 77 vs 73 %. Cramo neli ameeriklast tegi kokku 18 pallikaotust (!!).

Domen Bratož tõi Rapla kasuks 21+4+3, Rasham Suarez 15+4+2, Martin Paasoja 16+3+4, Thomas van-der-Mars 15+10 lp ning Indrek Kajupank 9+7 lp. Kalevi poolel: Mark Tollefsen 23 p (14/8), Vitali Ljutitš 13+5 lp.

Aivar Kuusmaa lausus Delfi TV-le: "Hea algus (muigab). Uskusin sisimas, et võime võita, aga mitte sellise lõpu ja sellise skooriga. Suutsime oma agressiivset mees-mehe mängu niipalju peale suruda, et nad hakkasid ridamisi eksima. Nende pallikaotused - see oli meie relv. Kui me saame oma tiimi ühtseks, võime imet teha."