Kullamäelt edukas debüüt, ka Pokile Saksas esimene võit

01.10.2016

Saksamaa 2. Bundesliga teises mänguvoorus saavutas Oettinger Rockets kodus veenva 93:65 võidu Dresden Titansi üle. Esimene võit kirjas.

Eduka debüüdi tegi ka Kristian Kullamäe, kes 16 ja poole minutiga tõi 7 punkti. Esimeses mängus ei saanud noormees teatavasti osaleda mänguloa puudumise tõttu. See asi sai korda eile, so reedel.

Kullamäe sekkus mängu kohtumise kuuenda minuti lõpus ning ta avas oma karjääri skoori 2. Bundesligas vähem kui minut hiljem kolmepunktiviskest, viies Rocketsi ette 18:8. Lõpuks kogunes eestlasele mänguaega 16 minutit ja 30 sekundit.

17-aastat, 4 kuud ja pisut enam vana Kullamäe (190 cm) kogus lõpuks 7 punkti ja 6 lauapalli, lisaks üks korvisööt ja pallikaotus. Visked: 2p 4/2, 3 p 2/1. Samuel Jacob Parker tõi 19 p, Samuel Muldrow 15+13 lp ning Grant Gibbs 12+6+8.

Oettinger domineeris lauas – 51-29, korvisöödud 29-13. Kolmesed võitjail 42 % (26/11).

Juba esmaspäeval 3. oktoobril on Rockets võõrsil vastamisi Team Ehingen Urspringiga. Meeskonnaga, kes pidanud vastu võtma kaotuse mõlemas senipeetud kohtumises.

*       *       *

Naiste Bundesligas teenis Mailis Poki koduklubi Keltern täna niisamuti tabelisse esimesed võidupunktid. Kodus alistus Wasserburg 73:61 (34:23). Algul jäädi kaotusseisu, kuid tänu teise veerandi lammutustööd 23:6 oli mängu vaekauss ümber pööratud.

Erinevalt esimesest mängust oli Pokk 20 ja poole minuti juures rohkem assistendi rollis, punktidega toitsid teised leegionärid. Jasmine Thomas tõi 22+10+3, Marina Markovic 16+5 lp. Pokk sai kirja 3 p ja 1 lp. (visked: 2p 1/1, 3p 0/0).

Kelternile võite nüüd 2st 1. Kaks võitu on kogunud vaid Herner TC. Esmaspäeval kohtub Keltern võõrsil BC Pharmaserv Marburgiga, kel samuti saldo 1-1.