TYCO Rapla jõudis Balti liigas esmakordselt play-offi

20.01.2015

Teisipäeval kohtus TYCO Rapla Balti liiga oma viimases alagrupimängus kodusaalis Nevežise klubiga. Külalised alistati tänu teise poolaja suurepärasele kaitsele tulemusega 85:67. Võiduga kindlustas TYCO Rapla koha Balti liiga play-offides, kuhu jõuti esimest korda.

Mängu sai paremini käima Nevežis, kes suutis kahel korral kasvatada oma eduseisu seitsmele punktile. Esimese perioodi keskpaigal sai Rapla meeskond enda mängu käima ning kaotusseisust 12:17 tehti veerandi viimase 4 mänguminutiga 14:4 vahespurt. Pärast 10 mänguminutit näitas tabloo TYCO Rapla eduseisu 26:21.

Teise veerandi alguses jätkas TYCO Rapla head mängu ning hoidsid eduseisu 5-7 punkti ulatuses. Veerandi keskel tegi aga Nevežis 8-0 vahespurdi, mille tagajärjel mindi juhtima 43:40. Külalised suutsid eduseisu hoida poolaja lõpuni ning 15-minutilisele mõttepausile mindi Nevežise 49:48 juhtimisel.

Kolmandal veerandil ei suutnud meeskonnad enam nii palju skoorida ning mõlema võistkonna kaitse oli märgatavalt parem. Rapla hoidis vastased 10 punkti peal, visates ise 16 punkti ning viimasele perioodile mindi 64:59 eduseisus.

Neljandal veerandil jätkas Rapla marutugevat kaitsemängu ja resultatiivset rünnet, mille vastu Nevežis rohtu ei leidnud. TYCO Rapla viskas veerandi esimese kuue minutiga 14 punkti ning vastaseid hoiti 3 silma peal. Janar Soo vabavisked 4.12 enne mängu lõppu suurendasid Rapla eduseisu 16-le punktile, millega oli mäng ka sisuliselt tehtud. Viimase neljandiku võitis TYCO Rapla 21:8 ja terve kohtumise 85:67. Võiduga kindlustas Rapla võistkond ka edasipääsu Balti liiga play-offidesse, kuhu jõuti esimest korda.

Rapla võidus mängis suurt rolli heitlus lauapallide pärast: TYCO Rapla sai 43 lauapalli, seejuures ka 18 ründelauda, kui Nevežis sai kokku ainult 28 lauapalli. Märgatav erinevus oli ka pallikaotustes: Nevežis loovutas mänguvahendi 20 korral, Rapla 15 korral.

Võitjate kõige resultatiivsem mängija oli Rait Keerles, kes viskas 15 punkti ja tõmbas alla 7 lauapalli. Domagoj Bubalo toetas meeskonda 13 punkti ja 7 lauapalliga ning Ernestas Ezerskis 11 punkti, 6 lauapalli ja 7 resultatiivse sööduga.
Nevežise poolt tegi kõige rohkem skoori Joshua Warren Crawford, kes viskas 18 punkti ja sai 11 lauapalli. Justas Tamulis lisas 12, Thomas Ray Davis 10 punkti.