TTÜ jättis Balti liigas võidu koju

20.01.2015

Balti liigas võõrustas TTÜ Korvpalliklubi täna leedu klubi Prienaid. Mäng möödus üsnagi tasavägiselt, kuid valdavalt olid eestlased koguaeg paari puntiga peal ja võtsid võidu 65:61. Tänane võit jätab TTÜ-le veel lootuse play-off’i pääseda.

Esimesel veerandil sai kiire algedu kodumeeskond TTÜ, kes juhtis vahepeal juba  7 punktiga aga  seejärel avas Prienai oma viskekahuri ja mäng tasakaalustus. Veerandaja viimased kaks minutit mängiti punkt-punkti mängu, millest võitjana tuli välja TTÜ seisuks 14:13. Teine neljandik jätkus sama pingelise ning tasavägise mänguga kui kumbki meeskond ei suutnud oma sõna täielikult maksma panna. Poolaja pausile läks TTÜ vähe kindlamas seisus, edumaaks 27:23.

Teise poolaja alguses jätkus mõlema meeskonna hea hoog.  Kaitsed pidasid ja rünnakul leiti resultatiivseid lahendusi, mis jättis kogu mängu saatuse lahtiseks ja veerand lõppes TTÜ väikeses 43:41 eduseisus. Neljandal veerandil suutis Eesti meeskond kolmandast veernadiminutist juhtohjad enda kätte võtta, kuigi enne mängu võtsid leedukad lähemale , kõlas õige ajal vile ja TTÜ võitis kohtumise 65:61.

Võitjate parimad olid Kristjan Makke, kes tegi kaksikduubli võttis 10 lauapalli ja viskas 13 punkti. Väga lähedal täpselt samale tulemusele oli Jaan Puidet 9 lauapalli ja samuti 13 silmaga. Prienai meeskonnast tegid parima esituse täna Giedrius Staniulis 15 ja Vidmantas Sragauskis 11 punkti ja 7 lauapalliga.

Homme ootab TTÜ-d ees mäng Lätis alagrupi liidri Valmieraga. Võidu korral kindlustatakse alagrupis 4. koht ning pääs play-off'i.