Vasileios Charalampopoulos, Türgi kukutaja

Kes tuleb noormeeste U18 Euroopa meistriks?

30.07.2015

U18 EMi A-divisjoni heitlused jätkuvad Voloses, Kreekas. Olgugi, et Läti suutis vahegrupi viimases voorus eile alistada Hispaania, jäid nemad kaheksa hulgast välja.

Põnev oli heitlus veerandfinaalkohtade pärast ka teises, F-vahegrupis. Itaalia lõi näiteks Leedut 77:70, kuid jäi ikkagi kuueses grupis viiendaks.

Tugeva lõpuspurdi tegi võõrustajamaa Kreeka, kes võitis kolmapäeval favoriiti Türgit koguni 77:54 ning eile Venemaad 61:57. Seejuures Türgi vastu tegi Panathinaikose mees Vasileios Charalampopoulos peaaegu kolmikduubli – 15+8+10, Georgios Papagiannis lisas 15+14 lp.

Välja jäid lisaks Lätile, Itaaliale ka Venemaa ja Tšehhi. Itaalia edasipääs jäi sele taha,  et viimases voorus kaotati Bosnia ja Hertsegoviinale 59:72. Tšehhil ja Venemaal lootusi polnud.

Kes aga veerandfinaalides laupäeval kokku lähevad? Väike ajakava võistluse kodulehelt youtube’i pildi vaatamiseks:

Reede 31. juuli:

14.30 Hispaania-Bosnia&Hertsegoviina

16.45 Türgi-Serbia

19.00 Leedu-Saksamaa

21.15 Prantsusmaa-Kreeka

Turniiri resultiivseim mängija on soomlane Lauri Markkanen (ke arvatud ka täiskasvanute koondise kandidaadiks) 18,7 punktiga. Mitmekülgseima tiitli saaks tänase seisuga anda juba mainitud Vasileios Charalampopouosele – tal kirjas 15,2 p+6,8 lp+4,2 rs.

*       *       *

Neidude U18 A-divisjoni EM algas täna Sloveenias Celjes, 15.45 on Eesti esimeseks vastaseks Holland.