Karl Karpin (Badalona Joventut) on ka koondises mäng-mängult teravamaks läinud

EMi peaproov: Eesti alistas Valgevene teistkordselt suurelt

30.07.2015

U16 poiste korvpallikoondis, kes alustab nädala pärast EMi B-divisjoni turniiri Sofias, võitis kahel korral Tallinnas Valgevene koondist. Vastased alistati kahe mängu kokkuvõttes täpselt saja punktiga...!

Tänane mäng erines eilselt peamiselt selle poolest, et kaitset oli veelgi paremaks timmitud kuna nagu paar mängijat eile pärast kohtumist tõdes - on selles kategoorias veel arenguruumi. Muidu aga läks kõik nii nagu eile - poolajaks oli Eesti ees 37:17 ning lõpuvileks 87:39. Valgevene, olgu korratud, kuulub niisamuti EMi B-divisjoni, kuid mitte Eesti alagruppi.

Eesti võitis laua 45-38, korvisöödud 23-7, pallikaotusi oli meil 13, Valgevenel 26, vaheltlõiked Eestile 19-9. Kahepunktivisked Eestile 44 vs 33 %, kolmesed 37 vs 0 % (meil 27/10), vabavisked 75 vs 46 %.

Kõik 12 poissi said mänguaega 10-21 minutit. Märt Rosenthal tõi 13 p+4 lp +2 rs, Kristian Kullamäe 12 p, Ander Talu 12+6+2, Robin Kivi 10+4 rs, Sander Raieste 9+3 lp, Karl Karpin 9+3+2, Matthias Tass 8+8 lp, Kaspar Treier 8+5 lp, Sten Saaremäel 2+5+3.

EMil ootab Eestit loosi tahtel tugevaim B-divisjoni alagrupp, kuhu kuuluvad Rootsi, Portugal, Makedoonia, Ukraina ja Island. Mitmed neist on just noorte osas viimastel aastel järsul tõusuteel. Näiteks jõudis Islandi U15 esindusliku Kopnehageni turniiri finaali.