Maik-Kalev Kotsar, seniste kontrollmängude üks stabiilsemaid mehi

Universiaadikoondis sai kodus jagu Läti U20-st

29.06.2015

Universiaadikoondis, kes pidas möödunud nädalal kaks negatiivse skooriga kohtumist Soomes, võitis täna Tallinnas Läti U20 koondist 76:74. Homme kell 13 kohtuvad meeskonnad Audentese Spordihoones uuesti.

Mäng oli võitluslik, mõlemapoolselt kaitsele orienteeritud, üsna hea tempoga ning üpris jõuline. Eestilegi vilistati kodus 24 viga (Lätile 22). Pärast kaht üsna veenvat kaotust Soomes oli vähemasti hea tunda võidurõõmu, kuigi veel viimase minuti alguses oldi kolme punktiga taga.

Olgu lisatud, et Euroopa mängudelt saabunud Martin Dorbek viibis võistlusdressis, kuid täna kaasa ei teinud. Teised kõik said küll ilusti mänguaega, kuid otsustavatel minutitel toetus Indrek Visnapuu siiski kogenumale kaadrile - Rait-Riivo Laane, Jaan Puidet, Janari Jõesaar, samuti Maik-Kalev Kotsar, kes vajalikel minuteil lõpu eel kombineeris viis silma järjest.

57 sekundit enne lõppu viis Davis Geksi kolmene Läti ette 74:71, kohe seejärel tabas Maik-Kalev Kotsari vabavisetest vaid üks (72:74). Eesti pani üles pressingu ning Kotsar sai palli kätte ning Jaan Puidet realiseeris poolkiire rünnaku. Veelkord pressing ning Lätilt saadi uuesti pall kätte – Mihkel Kirves lõikas ning Puidet lõpetas rünnaku – 76:74.

Lõpp hea kõik hea? Eks oli nii head kui halba, kuid üldpilt polnud sugugi nii kehv, kui oleks võinud järeldada suurest kaotusest Soomele (69:97). Tõsi, enamasti näis lätlaste ründemäng teravam, ladusam, pall liikus neil paremini ning nad saavutasid oluliselt rohkem strateegilisi korve, kuid samas tegi rõõmu, et koondises on mängijaid, kes suudavad vajalikel hetkedel leida individuaalseid lahendusi.

Laud Eestile 35-35, korvisöödud 19-19, pallikaotusi meil 12, neil 15, vaheltlõiked 12-8. Kahepunktivisked 50 vs 47 % Eestile, kolmesed 27 vs 40 % Lätile (tabavaid 3-12) ning vabavisked 81 vs 54,5 % Eestile. Karistusvisetest teenis Eesti 17 punkti Läti 6 vastu.

Jaan Puidet (pildil, foto Õhtuleht) tõi 20+9+8, Maik-Kalev Kotsar 15+5 lp, Janari Jõesaar 13+7 lp, Mihkel Kirves 11 p ning Rait-Riivo Laane 4+3+6. Oli näha, et mitmed nn B-koondislased pole veel 100 % tippvormis, kuid vaikselt hakkab juba tulema...

Lätlastel olid edukamad tagaliinimehed: Davis Geks 14+5 rs ja lõpuks kaks korda palli kaotanud Richard Lomasz 13+3+3, ACB Ligas Fuenlabrada eest palliv 20-aastane ja 208 pikk Rolands Smits tõi 12+6 lp (visked 12/5).

Kordusmäng, nagu öeldud, peetakse Audentese Spordihoones homme, teisipäeval kell 13. Homme ka kokkuvõtted  koos vaheanalüüsiga ärasõidu eel Lõuna-Koreasse - püsige lainel.

*       *       *

Universiaadikoondis kogunes esimesse treeninglaagrisse 15. juunil. Peatreener on Indrek Visnapuu, treenerid Rauno Pehka ja Tarmo Kikerpill.

Eesti läheb universiaadile kaitsma 2013. aasta kõrget seitsmendat kohta. Universiaadil on Eesti meeskonna vastasteks alagrupis Lõuna-Korea, Saksamaa, Hiina, Angoola ja Mosambiik. XXVIII suveuniversiaad toimub Lõuna-Koreas Gwangjus 3.-14. juulini.