Mängud Rootsiga osutasid mitmetele puudujääkidele

Noormeeste koondis kaotas Rootsile teise mängu suurelt

28.06.2015

EMiks valmistuv noormeeste U18 koondis pidas Kilingi-Nõmme laagri raames kaks kontrollkohtumist Rootsi eakaaslastega. Teise kohtumise täna ennelõunal Eesti kaotas 51:76.

Eile olid Eesti kaotusnumbrid 65:77 ning Eesti oli kolm ja pool minutit enne lõppu taga vaid 57:64. Täna sõitis rong minema kolmandal veerandil, mille Eesti kaotas 8:23. Poolaja oli Eesti kaotanud „vaid“ 31:37.

Kilingi-Nõmme Spordihoonesse kogunenud poolsada pealtvaatajat pidid tunnistama Rootsi selget üleolekut. Külalised olid täna paremad lauas 41-30, korvisöödud 17-8, pallikaotusi neil 12, meil 20. Kahepunktivisked Rootsile 43 vs 39 %, kolmesed 53 vs 29 % ning vv 57 vs 50 %.

Eesti koondise edukamad olid täna: Siim-Markus Post 14+2+3 (lisaks 5 pk), Taavi Jurkatamm 9 p, Robert Valge 8+4 lp (visked 14/4), Madis Soodla 10+11 lp, Ron-Arnar Pehka 6+3+2, eilne suurim skooritegija Kregor Hermet 2+6 lp.

Rootsi poolel tõi Henrik Sjölin 14 p, Tobias Sjöberg 11+13 lp. Eesti poolel puudusid olulisematest mängijatest Kilingi-Nõmmelt Tormi Niits, Arnold Mitt, samuti Karl Suurorg.

Ettevalmistus pärast Kilingi-Nõmmet jätkub laagriga 1.-5.07 Pärnus, laagri ja kontrollmängudega Gruusiaga 8.-12.07 Tallinnas ning Balti Matšiga 13.-15.07 Ventspilsis. Veel 17.-19.07 ollakse laagris Tallinnas ning 21.07 lennatakse Austriasse. EM algab 23.07.