VS Cafe

And1 Tallinna Kossuliiga võitis VS Cafe

10.05.2015

AND1 Tallinna Kossuliiga meistriks krooniti esmakordselt VS Cafe meeskond, kes alistas finaalis suureskooriliselt 106:71 Team ViaConi meeskonna. VS Cafe liikus vastastel eest kohe avaveerandil, näidates üles ilma liialdamata lausa suurepärast visketabavust ning pikemale vaheajale mindi juba eduseisus 48:35.

Võitjate väga hea visketabavuse kõrval olid vastased kimpus ka pallikaotustega, mida tehti kokku 20 ja seetõttu kulges kogu finaalkohtumine kindlalt VS Cafe taktikepi järgi. Võitjad tabasid kahepunktivisked mängust 62,3 % täpsusega, Team ViaCon piirdus seekord tagasihoidliku 27,3 % täpsusega.

Üleplatsimehena tõi võitjatele 23 punkti Heigo Erm, kogudes ka lisaks 10 lauapalli. Erm valiti ka meeskonna hooaja väärtuslikeimaks mängijaks. Andres Zoober lisas finaalis võitjatele 20 punkti, Sander Saat 17 punkti, Maxim Tuul 13 punkti + 8 lauapalli, lisaks jõudis kahekohalise punktiskoorini ka Sten-Erik Jantson 10 silmaga.

Kaotajate parimana viskas Ardo Krass 18 punkti, 10 punktini jõudis tema kõrval kohe mängu alguses vigadega kimpu sattunud Tauri Raja. Ardo Krass valiti ka meeskonna hooaja parimaks mängijaks.

VS Cafe ridades tulid Kossuliiga meistriteks: Kristo Orula, Heigo Erm (MVP), Andres Zoober, Maxim Tuul, Sten-Erik Jantson, Sander Saat, Madis Purde, Ronald Randma, Anton Karavajev, Martin Tõrv , Mark-Erik Valge, Mihkel Niine ja Jaanus Valk.

A-divisjoni pronksi võitis Kohila/Eesti Telekom/Webware alistades 78:68 Bauschmidt/BC Kiviõli meeskonna. Mängu algus oli Kiviõli tiimile kui õudusunenägu, sest esimest korvi oodati suisa 6 minutit ning mängu kaheksandaks minutiks oli Kohila meeskonna eduseis juba 21:2!

Kokku üleplatsimehena pronksiheitluses 30 punkti ja 13 lauapalli kogunud Janek Veedla vedamisel tuli Kiviõli tasapisi mängu tagasi ning 4 minutit enne lõppu oldi Kohilale juba väga lähedal, kui tablool särasid numbrid 61:57. Murrangut siiski ei toimunud, Jüri Pritsini hoolealused kosusid seejärel kiiresti ning venitasid eduseisu taas turvaliseks.

Võitjate poolelt oli pronksimängu resultatiivseim 25 punktiga Freddy Talts, meeskonna kapten Ardi Oja lisas 14 punkti + 12 lauapalli, Sander Kuusk tabas hästi kaugviskeid ja kogus lõpuks 13 punkti + 11 lauapalli. Lisaks eelmainitutele jõudis kahakohalise skoorini veel 12 silma toonud Saamuel Rõigas.

Kiviõli patustas mängus koguni 27 pallikaotusega, Kohila 16 vastu. Kohila/Eesti Telekom/Webware hooaja parimaks mängijaks valiti Sander Kuusk, Bauschmitd/BC Kiviõli meeskonna parima tiitli pälvis igati teenitult Janek Veedla.