Kohila/Telia/Webware

AND1 Tallinna Kossuliiga võitis Kohila/Telia/Webware

20.05.2016

AND1 Tallinna Kossuliiga sai 10 tegutsemisaasta jooksul taaskord uue meistri, kelleks seekord oli Kohila/Telia/Webware meeskond, kes alistas finaalis 88:76 Kanal 12 meeskonna. Kohila tegi ühtlasi sel hooajal kuldse duubli, kuna sügisel saavutati esikoht ka Kossuliiga Karikavõistlustel.

A-divisjoni finaalis kohtusid põhiturniiri kaks parimat meeskonda - Kanal 12 ja Kohila/Telia SK/Webware. Kohila alustas kohtumist veidi paremini ning esimesele pausile mindi eduseisus 22:15. Teist veerandaega kontrollis omakorda väga hea meeskondliku mängu näidanud Kanal 12 ning pikema pausi alguseks oldi omakorda juhtimas 45:42. Kolmandal ja neljandal veerandil asus kohtumist kergelt domineerima siiski Kohila, kes otsustava spurdi tegi viimasel veerandil. Kohtumise lõppnumbritena särasid tablool 88:76 Kohila kasuks.

Otsustavaks sai kindlasti veidi parem visketabavus keskpositsioonilt ning ka kaugvisete osas. Samas lubas Kohila endale tavapärasest kehvemat täpsust vabaviskejoonel, kui 36 viskest tabati vaid 18. Lisaks tegi Kohila ka 18 pallikaotust võrrelduna Kanal 12 meeskonna 11-ga. Plusspoolel kontrolliti selgelt aga lauavõitlust, mis võideti koguni 55-37, samuti jagati kokku 23 resultatiivselt söötu.

Finaalkohtumise üleplatsimeheks oli kaotajate ridadest 27 punktiga Janek Veedla, kes vailiti ka Kanal 12 meeskonna hooaja parimaks mängijaks. Gaspar Bibikov toetas Kanal 12 meeskonda 16 punktiga. Võitjate poolel tõid võrdsel 20 silma Erik Luts ja Heiko Niidas, Lutsu arvele kirjutati lisaks ka 13 lauapalli. 14 silma + 10 lauapalli lisaks Sander Kuusk ning 10 punkti Raido Pomerants. Kohila hooaja parimaks mängijaks valiti Siim Raudla.

Kohila/Telia SK/Webware mängis finaalis järgmises koosseisus: Erik Luts, Sander Kuusk, Anton Batanov, Raido Pomerants, Ott Krusell, Kenno Kokk, Heiko Niidas, Freddy Talts, Reimo Saar ning Mirjo Koit. Treeneripingil juhendas uusi meistreid Jüri Pritsin.

Kolmanda koha mäng algas korraliku viskekontserdiga, mille panid püsti Tiit Soku Korvpallikooli noored. Esimene veerand Häädemeeste Vesi vastu võideti koguni 41:23, kusjuures 2-punkti viskeid tabati sealhulgas 14st 13! Kohtumist vaid 7 mehega mänginud noored pidasid hästi vastu ja näitasid kogu kohtumise lõikes väga head visketabavust (2-sed 63%, 3-sed 46% ning vabavisked 80%).

A-divisjoni pronksikohtumine lõppeski T.Soku KK hoolealuste selge ülekaaluga, kui Häädemeeste Vesi alistati koguni 115:85! Võitjate poolelt üleplatsimeheks 31 punktiga Tiit Talumaa, kes valiti ka meeskonna hooaja parimaks mängijaks. 23 punkti lisas võitjatele Karl Holm, 21 punkti Kristofer Kurvits ja 20 silma Mirko Laanisto. Kaotajate poolelt tõi 24 silma + 8 lauapalli Karl-Ingemar Viilver, kas valiti ka oma tiimi hooaja parimaks.

AND1 Tallinna Kossuliiga A-divisjonis osales 2015/2016 hooajal kokku 25 meeskonda ning platsil käis kokku üle 360 mängija. A-divisjoni hooaja resultatiivseim mängija oli kokku 444 punktiga Janek Veedla (Kanal 12), samuti tabas mees enim kolmeseid - kokku 74. Enim punkte ühes kohtumises - 44, viskas Gamestar.ee meeskonda esindanud Illimar Pilk. Enim kaugviskeid ühes kohtumises - 11, suutsid kirja saada Gejor Ender Eesti spordiklubist ning Kevin Liivamägi Betgeniuse meeskonnast.