Tartu Ülikool II
Kristen Kasemets. Foto: Siim Semiskar.

Saku I liigas teenisid võidulisa Keila ja Viimsi

30.11.2020

Saku I liigas teenisid möödunud nädala lõpus võidulisa Keila Korvpallikool ja KK Viimsi/Noto. Esimest aastat esiliigas mängivale Keilale oli see kuue kaotuse kõrval hooaja teine võit, Viimsil on kirjas seitse võitu ja üks kaotus.

KK Viimsi/Noto – Paide Viking Window 96:73 (27:15, 26:29, 26:16, 17:13)

Viimsi meeskond kaitses kindlalt koduväljakueelist, kui külla sõitnud Paide sats alistati tänu tugevamale 1. ja 3. veerandajale 96:73. Viimsi kaotas küll lauavõitluse 28:35, kuid tabas väljakult parema protsendiga viskeid (56% – 44%), jagas paremini söötu (21:16), tegi rohkem vaheltlõikeid (17:7) ja kaotas vähem palli (14:24), kirjutab Korvpall24.ee.

Teist kohta kindlustanud KK Viimsi/Noto (7-1) eest säras taas eredaimalt Kristjan Evart, kes viskas 29 punkti (kahesed 7/9, kolmesed 3/8, vabavisked 6/7), noppis 7 lauapalli, andis 4 korvisöötu ja tegi 3 vaheltlõiget. Jorgen Rikberg toetas 20 punkti ja 5 vaheltlõikega ning Kaarel Traumann ja Andreas Märtson lisasid võrdselt 10 silma.

Kuuendaks pudenenud Paide Viking Window (4-3) kasuks tõi Kiur Akenpärg 23 punkti, Gaspar Bibikov lisas 19 punkti ja 6 tulemuslikku söötu ning Kustas Põldoja sai 13 punkti ja 15 lauapalliga kirja korraliku kaksikduubli.

Keila Korvpallikool – Tartu Ülikool II 102:69 (24:18, 25:17, 28:11, 25:23)

Võidunäljas Keila sai stardipakkudelt paremini minema, võites kuue punktiga avaveerandi ja kasvatades poolajaks eduseisu 14-punktiliseks (49:35). Tartlased pandi lõplikult paika võimsa kolmanda perioodiga (28:11) ja lõppseisuks vormistati 102:69. Kuigi skoor näib pingevaba, said mõlema tiimi peatreenerid kirja tehnilise vea: kui Peep Pahv piirdus ühega, siis Tartu leedulasest loots Tomas Kersis teenis mängu lõpusekundeil ka teise, diskvalifitseeriva vea.

Pea kõikides statistilistes näitajates ülekaalu näidanud Keila Korvpallikool (2-6) tõusis tosina meeskonna seas kümnendaks. Hooaja teise võidu peaarhitektiks oli taas Kristen Kasemets, kelle saagiks kogunes 28 punkti (kahesed 7/9, kolmesed 3/7, vabavisked 5/7), 5 lauapalli ja 5 korvisöötu. Ühtlasi on Kasemets pärast Austin Wrighteni meistriliigasse siirdumist kerkinud keskmiselt 24,6 punktiga mängus ka esiliiga parimaks korvikütiks. Conrad Sengbusch tõi täna Keila kasuks 22 punkti ja 5 lauapalli, Norman Rüütsalu ja Margus Pahv vastavalt 12 ja 11 silma.

Turniiritabelis üheksanda koha säilitanud Tartu Ülikool II (2-5) eest tegi enim skoori Aleksander Tassa 20 punktiga, Markus Heinakroon lisas 13 punkti ja 7 lauapalli ning Kristofer Veismanni kontosse kanti 12 punkti kõrval ka 5 tulemuslikku söötu ja 4 vaheltlõiget.