Prindi

Tänavust hooaega alustas 1182 Tallinn (endine Eclex) kahe magusa revanšiga kevadiste allajäämiste eest. Ühisliigas alistati kõigepealt Tallinna Ülikool koguni 80:57, seejärel pisikesel Läti turneel mullune poolfinaalvastane Riia RTU/Merks 62:56. Viimaks ka kodus SK Cesis, mis kõige magusam.

 

Elu läks ilusamaks. 1182 võistkonna üks tugitalasid on juba mitmendat hooaega Mailis Pokk, 22-aastane ääremängija, kelle pagasis on ka juba üks välishooaeg – 2011/12 Saksamaal TSV 1880 Wasserburgis.

Kõrgemas liigas ehk DBBLis suurt kaasa teha ei lastud – vaid episoodiliselt kolmes mängus, kuid seda enam duubelnaiskonnas, kus tartlanna paugutas mõnikord ka 30 punkti. Tol 2011 a sügisel sõnastas Pokk ka oma kaugemad eesmärgid:

 

„Tahan kindlasti veel mängida näiteks Hispaania või Prantsusmaa kõrgliigas. Hetkel soovin ma mängida erinevates riikides, vaadata kuidas ka mujal korvpallitase on. Lõpuks tahaks jõuda välja kusagile kõrgliiga klubisse, kes mängib ka Euroliigat."

 

Pokk oma unistustest loobunud ei ole, elu on teinud lihtsalt oma korrektiive ning noore naise esmane eesmärk on ülikool kevadel ära lõpetada ning siirduda seejärel tugevasse välisklubisse.

 

Meie vestlus Mailisega toimus 15. oktoobril.

 

Kolm liigamängu on seljataga. Milline on enesetunne ja esimesed muljed uuest treeneritandemist (Howard Frier/Gerly Kostla)?

 

Esiteks on meil läinud päris hästi. Olukord on mõnevõrra uus, ärev. Mul endal aga on läinud päris hästi, tunnen end kindlalt ja naiskonnas mugavalt. Tajun, et olen uuenenud mängustiilile ja –rütmile pihta saanud. Püüan igas elemendis naiskonnale kasulik olla ja vastavalt tegutseda. Enda skoori ei aja siin keegi taga.

 

Kevadiste playoffide ajal vaevas sind kerge vigastus. Milline on seis nüüd?

 

Tervis on nüüd enamvähem korras, vigastus enam ei sega. Tegu oli õlatraumaga, mille sain kevadel. Saan siiski veel praegugi taastusravi, kõik sujub.

 

Kuidas möödus suvi, said korralikult puhata ka?

 

Ei ütleks (naerab). Kohe pärast koondise valikmängude lõppu alustasin kuu aega kestnud ülikooli praktikat. Sellele järgnes koheselt töö U16 koduse EM-turniiri juures, olin vabatahtlkuna Saksamaa koondise abistaja. Seejärel tulid juba klubitreeningud.

 

1182 on käesolevaks hooajaks paremini komplekteeritud. Kuidas uued tüdrukud on kohanenud, hakkama saavad?

 

Ütleme nii, et algul oli võibolla natuke raskusi, mängukooslus pisut rabe. Aga tänaseks on sulandumine kulgenud väga hästi, ei teegi enam vahet, kes on „vana olija“, kes uus, kuigi tuumik püsis meil enne seda sisuliselt neli aastat muutumatu.

 

Naiskonnaga liitunud mängijad lubavad põhitegijatele vajalikku puhkust anda. Sellest on eelmistel hooaegadel puudust tuntud: põhitegijad on sageli mänginud keskmiselt 35-36 minutit.

 

Tõsi, puhkust saavad liidrid nüüd rohkem. Aga tegelikult oli meil ka mullu vahetus olemas. Lihtsalt, see oli treeneri otsus nooremaid mitte kasutada.

 

On näha, et treenerite nägemus selle koha pealt on erinev. Frier usaldab pingilt tulijaid rohkem, koondislased saavad puhata. Jaanus Levkoi puhul olid kindlad põhimängijad.

 

Leian, et uus rotatsioonon on kokkuvõttes naiskonnale väga hea. Ka isiklikult ja õla tõttu naudin seda olukorda märksa enam.

 

Räägi veel naiskonda „tabanud“ muutustest.

 

Muutusi on väga palju. Alustades treeningutest, mis on oluliselt tehnilisemad. Teeme palju sprinte, jookse, kuid samas töötame palju ka pallitehnika kallal. Eesmärk on selge – püüame mängu kiiremaks saada. Jäime ju eelnevatel hooaegadel lätlastele alla eeskätt kiiruses, agressiivsuses. On aeg siinkohal neile järgi tõmmata.

 

On muutusi juba hoomata, märgata?

 

Ma usun küll, et see juba meie mängupildis  kajastub. Mina ise tajub küll seda protsessi. Pärast võidetud lauapalli saame kiiresse palju kiiremini ja tihemini. Ka platsinägemine on uute treeningute ja taktika valguses minu meelest paremaks läinud.

 

Ka visketreeningutesse panustame eraldi ja oluliselt. Treeningud on varasemast erinevad, huvitavad. Näib, et oleme ka väga operatiivsed, st keskendume elementidele, asjadele, milles näeme jooksvalt puudujääke. Näiteks mõistsime Läti turneelt tulles, et laua blokeerimine jätab meil soovida, nüüd olemegi töötanud selle kallal.

 

Millised on 1182 selle hooaja eesmärgid sinu nägemuses?

 

Me mängima ikka võidu peale. Vastas on hirmtugevad Cesis ja TTT, kuid ihkame esikohta. Vähemasti finaali tahaks küll jõuda, hõbe ilmselt ei oleks väga suur pettumus...

 

Millised on aga sihid isiklikus plaanis?

 

Soovin olla üks naiskonna liidritest. Ma loodan, et see ei kõla liiga ülbelt. Mõistagi tahan seejuures aidata naiskonda parimal moel, aga olla üks liidreid on mu hinnangul normaalne soov. Liiati kui isiklikud eesmärgid on kõrged.

Ma ei ole üleolev. Loodan sellel hooajaga tekitada baasi, et minna järgmiseks sügiseks mängima välismaale.

 

Seni ei ole see sul õnnestunud..., kui väike kõrvalepõige Saksamaale välja arvata?

 

Õnnestunud ei ole sellepärast, et soovisin ennem omandada hariduse, saada kätte kõrgkooli diplom. Kevadel saab see tehtud ja kui ma juhtumisi ei peaks otsustama kohe magistriaasta ära teha, loodan leida endale väärika välisklubi.

 

Ütlesid ühes 2011 a intervjuus, et su sihiks on pääseda Euroliigasse. Siht on endiselt silme ees?

 

Jah. Siht on kindel – Euroliiga. Kus täpselt – kas Hispaanias, Itaalias, Prantsusmaal või mujal, ei oma hetkel nii suurt tähtsust.

 

 

Mailis Pokk. Kes ta on?

 

Mailis Pokk on sündinud 13. mail 1992 Tartus, pikkust on tal 186 cm, roll väljakul äär/forward, FIBA Europe andmetel number „kolm“, basket.ee hinnangul nr „neli“. Pigem ikka kolm.

 

Kasvanud ja õppinud Tartus, esindades nooreaastetel Tartu Kalevit, KK Taba 89 ja Tartu Ülikooli. Tuli 2008 sügisest Audentesse, esindas ülikooli ning tänaseks juba kolmandat hooaega Eclex/1182.

 

2012 siirdus Pokk Saksamaa meistriliiga klubisse TSV 1880 Wasserburgi, kus ta peamiselt sai mänguaega küll duubelnaiskodade turniiril.

 

2015 a EMi lisavalikturniiril käesoleva aasta suvel kasvas Poki mänguaeg turniiri edenedes. Kui algul jäi see alla kümne minuti, siis viimastes mängudes võõrsil Läti  (60:82) ja Portugali vastu (60:65) kogunes tartlannal mänguaega vastavalt 24 ja 26 minutit ning punkte ja lauapalle vastavalt 5+4 ja 4+6.

 

Mullu olid Poki näitajad Eesti-Läti Ühisliigas: 16,1 p+7,4 lp+2 rs (visked 50,6%, 32%, 68%).

 

Kevadel lõpetab Pokk Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli.

 

Oktoobrikuises võidumängus ühisliiga mulluse kolmanda Riia RSU/Merksi vastu kogus Pokk 1182 parimana 21 punkti, sealhulgas tabas kolmeseid kuuest viis.Nädal tagasi tunnistati aga Pokk ühisliiga oktoobrikuu MVP-ks.

 

 

 

Sulge

Ülekanded