Annika Köster, täna resultatiivseim

Naiste B-koondis võitis kindlalt Läti juuniore

09.06.2015

Pühapäeval Tallinnas kogunenud naiste B-koondis alistas täna Raplas peetud sõpruskohtumises Läti U20 koondise 73:55. Naiskonnad kohtuvad homme uuesti kell 17 Pärnus.

Eestil tulemusest hoolimata hõlpu ei olnud. Avaveerand 23:19, poolaeg 35:32. Otsustavaks sai aga kolmas veerand, mille Eesti naised suutsid võita 22:8. See oli võiduks piisav vahe. Lõpptulemus niisiis 73:55.

Eesti kaotas laua 31-33, oli parem korvisöötude osas 16-12, tegi 24 pallikaotust Läti 19 vastu. Suuresti oli otustav oluliselt parem tabavus kahepunktivisetel – 59 vs 36,5 %, kolmesed 13 vs 13 %, vv 100 vs 55 % (Eestil 12/12).

Meie poolel olid edukamad: Annika Köster 16+4 lp (visked 9/6, vv 4/4), Birgit Piibur 13+5rs, Janett Perv 11 p, Maaja Bratka 10+5lp, Marit Maaring 9+4lp, Kerttu Jallai 5+8+3, Janeli Lilleallik 5+5rs+3vl. Lätlaste poolel tõi Digna Strautmane 13, Sigita Dzarcane 12 ning Paula Strautmane 7+6+2.

„Edu võti oli meie teise poolaja alguse kaitse ja sajaprotsendiline mänguminek," selgitas Jaanus Levkoi, koondise peatreener. „Lõime oma kaitse paika ning kuna mängisime teist poolaega "minu" platsipoolel, oli mul ka lihtsam kõva häält teha – teave jõudis paremini kohale...“

Ta lisas: „Üldiselt ütlen: tubli. Olen esimeses mängus nähtu ja tulemusega rahul. Kõik said mängida ja järeldused on küllalt positiivsed.“ Eesti koondises said vähemalt kümme minutit mänguaega kõik kümme üles antud mängijat.

See polnud B-koondisele päris esimene tuleproov, sest osaliselt samas koosseisus võideti mai algul Solnas kaks korda Rootsi U20 koondist. Tõsi, seal puudusid nimetatutest Jallai, Bratka, Perv.