ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
PAF Superkarikas - otselink
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

Optibet Rahvaliiga 2018/19 hooaja võitja KK Pelgulinn | Foto: Siim Semiskar

Rahvaliiga toimub uuel hooajal EKL-i egiidi all, võitjal võimalus tõusta teise liigasse

17.07.2019

Eelmisel hooajal korralikult käima läinud Optibet Rahvaliiga tuleb uuel hooajal veel võimsamalt ning pakub harrastuskorvpalluritele kahte mänguformaati.

Esimeseks suureks muudatuseks on, et Optibet Rahvaliiga toimub uuel hooajal Eesti Korvpalliliidu egiidi all ning on Eesti korvpallipüramiidi täieõiguslik osa. Eesti-Läti korvpalliliiga, esiliiga ja teise liiga järel võtab Rahvaliiga püramiidis sisse koha tugevuselt neljanda liigatasemena. See tähendab, et Rahvaliiga kõrgema divisjoni võitjal on soovi korral võimalus liikuda edasi II liigasse.

 

“Eesti Korvpalliliidul on hea meel, et I ja II liiga on oma taset nii palju tõstnud, et võistkonnad küsivad järjest paremaid mänge ja paremat korraldust. Seetõttu oleme pannud järjest esiliigas ja teises liigas pannud meeskondade limiidiks 12 võistkonda. Sellest olenevalt on vaja veel ühte madalamat astet, et tekiks konkurents II liigasse saamiseks. See on sportlik pool,” sõnas alaliidu peasekretär Keio Kuhi esimese aspekti, miks Rahvaliiga Korvpalliliidu egiidi all hakkab toimuma.

 

Ta lisas: “Teiseks on meie strateegiline plaan pidada üle-eestilist Rahvaliigat. Loodame, et tulevikus leiavad kõik regionaalsed liigad tee Korvpalliliidu egiidi alla. Üheskoos neid asju tehes oleme kindlasti tugevamad ning korvpalli kandepind kasvab. Sellest võidab ka regionaalne korvpall, sest me suudame kohalikele liigadele anda omapoolset tuge.”

 

Teine oluline täiendus on, et lisaks juba eelmisel hooajal ennast tõestanud nädalavahetuse formaadile (edaspidi Weekend), lükatakse käima ka nädala sees meeskondade endi poolt korraldatud mängude formaat (Regular), mis Tallinna ja Harjumaa harrastuskorvpalluritele juba kindlasti hästi tuttav on. Seejuures võib üks võistkond osaleda mõlemas liigaformaadis paralleelselt.

Weekend formaadis on osalevate võistkondade arv piiratud 24 peale, et pakkuda kõigile tiimidele maksimaalselt head spordielamust.

 

Regular formaadis arvulist piirangut ei ole. Mõlemas formaadis jagatakse meeskonnad registreerimise lõppemisel eeldatava tugevuse järgi kahte divisjoni. Divisjoni valiku osas saavad kõik tiimid loomulikult ka ise kaasa rääkida. Seega, lisaks sobivale turniiriformaadile on endiselt võimalik endale valida ka sobivat konkurentsi, et kõikidel tasemetel mängumehed saaks võistlemist nautida.

 

Nii Weekend kui Regular formaatide puhul selgitatakse lõpuks välja mõlema divisjoni parimad meeskonnad, kes siis omavahel mängivad hooaja kulminatsiooniks Optibet Rahvaliiga võidu peale nii I kui ka II divisjonis. Kui peaks mõlemas formaadis võidutsema sama meeskond, siis temast saabki Rahvaliiga võitja. Optibet Rahvaliiga I divisjoni võiduga kaasneb võimalus tõusta II liigasse. Kui võitja seda kasutada ei soovi, siis antakse võimalus teise koha saanud meeskonnale ja vajadusel ka pronksitiimile.

Sünnipäevad
Täna, 11. mai
Janar Aniste (21)
Margus Klementsov (32)
Homme, 12. mai
Magnus Ahuna (40)
Aimar Kubber (54)
Margo Kullisaar (35)
Mailian Elisabeth Matsina (20)
Helena Mälton (32)
Margus Nurja (48)
Hanna Leena Ojamaa (21)
Priit Värv (41)
Sulge

Ülekanded