Eesti sai MM-tsükli avamängust Makedooniast ülitähtsa võidu (Kitsingu jaoks sai turniir ilmselt läbi)

06.08.2017

Eesti koondis alustas täna Skopjes MMi eelkvalifikatsiooniturniiri võidukalt. Võõrustaja Makedooniast oli meie esindus täna parem 80:76 (43:42). Eesti oli parem enamuse näitajate poolest.

Esimese veerandi tosina punktiga kaotanud, kuid teisel perioodil mängu tagasi tulnud (26:13) Eesti suutis viimasel kümnel minutil mõnepunktilist edu hoida ja alustas valiksarja väärt võiduga. Eesti oli lõpus kindlam. Ka närvid ei pidanud Makedoonial vastu, millest annab tunnistust nende neli ebasportlikku viga.

Mängu tähtsaimaks viskeks osutus Sten-Timmu Soku kolmene 2.02 enne lõppu, mis tegi seisuks 78:73. Seejärel korjasid võõrustajad endale mängu neljanda ebasportliku vea ning Janar Talts kasvatas 1.40 enne lõppu vabavisetest skoori 80:73. Viimase viskena tabas Vojdan Stojanovski üheksa sekundit enne lõppu kolmese.

Teisel poolajal lasi Tiit Sokk otsustavatel minutitel tegutseda viisikul - Sten Sokk, Rain Veideman, Kristjan Kangur, Janar Talts, Reinar Hallik. Neile assisteerisid samuti edukalt Erik Keedus, Martin Paasoja ja Rait-Riivo Laane. Väga tähtis võit võõrsilt tuuakse koju.

Miinuspoolele tuleb kanda Kristjan Kitsingu hüppeliigese vigastus, mille tõsidus selgub ehk homme. Eesti koondise arst Taivo Väärsi oli samuti kahtlev, kas Kitsing koondist MM-i eelvalikturniiril enam aidata saab. "Tal tundub olevat teise astme vigastus, mis võib nõuda taastumiseks kaks-kolm nädalat." Vigastuse täpne diagnoos selgub Tallinnas, kui on võimalik jalale teha põhjalik uuring.

Kapten Kristjan Kangur lausus Õhtulehele: "Olen meeletult õnnelik, et võitsime, see on hetkel kõige tä'htsam. Siin ei ole lihtne mängida, aga õnneks oli saalis alla tuhande pealtvaataja ja see oli meile suur pluss. Fännid aitasid meid, et nad kohale ei tulnud.

Kangur kiitis ka Eesti resultatiivseimana 28 silma visanud Rain Veidemani. "Vahepeal oli puhtalt tema etendus ja Rain vedas väga hästi välja, aga oli ka hetki, kus Reinar (Hallik) sai ennast käima. Tiimivärk."

vv: 52 vs 74 % (MKD 31/16, meil 23/17)

MKD: V.Stojanovski 26 pt (14/11), J.Theodore 13+6+3 (12/4), G.Chekovski 9+6 lp.

Eesti: R.Veideman 26 pt (18/8), Kr.Kangur 14+6+2, J.Talts 9+8+3, R.Hallik 8 pt, S.Sokk 8+5+5, M.Paasoja 7+2+3.

*       *       *

Kolmapäeval, 6. augustil algusega kell 18.30 võõrustab Eesti Saku Suurhallis Kosovot, kellel on tabelis 72:68 võit Makedoonia üle. Nädal hiljem, 16. augustil kell 18.30 on vastaseks juba Makedoonia ning alagrupi viimases mängus 19. augustil võõrsil Kosovo.

Novembris algavale suurele MM-valikturniirile pääsemiseks tuleb saada kolme võistkonna seas vähemalt teine koht.