Robin Kivi

Eesti alistas probleemideta Taani, Treieri edasine turniir küsimärgi all

29.07.2017

Kodusel U18 B-divisjoni EMil alistas Eesti koondis täna Taani 82:50. Võit oli isegi ootamatult kindel. Oli ju Taaniga mängitud Nordic Cupil kolm veerandit võrdselt, misjärel Eesti seal ennast ikkagi kindlalt maksma pani. Täna oli jõudude vahekord juba teise veerandi alguses paigas.

Eesti võitis avaveerandi 24:14, juhtis poolajaks 44:24, kolmanda veerandi lõpuks 62:39 ja lõpuvile kõlades 82:50. Eesti domineeris täielikult lauas (45-27) ja korvisöötude kategoorias (22-10). Ka oli meie meeskonna visketabavus teisest klassist – 54 vs 29 %. Kolmeised tabasime täna 35 % (26/9).

Eestil on nüüd täisedu kaks võitu. Nagu meie grupis on kaks võitu ka Belgial. Üks võit on kirjas Šveitsil, Taanil, võiduta on Makedoonia ja Iirimaa.

Täna võitis grupi keskses mängus Belgia Makedooniat väga veenvalt, 85:65. Täna väga häälestunud Šveits võitis Iirimaad (keda toetas ligi 40 andunud ja häälekat fänni) 72:56.

Eesti edukaimad: Matthias Tass 14 pt, 7 lp, 4 rs (10/7), Robin Kivi 14+3+3 (17 minutiga), Erki Kuhi 10+6 lp, Kristian Kullamäe 11+4 rs, Henri Drell 8+7 lp, Sten Saaremäel 9+7 lp, Hendrik Eelmäe 8+6 rs, Arthur Herman Entsik 4+3 lp.

Eesti peatreener Vaido Rego ütles, et Eesti trump on seni olnud agressiivne kaitse. "Peale selle aitab meid ühtlane pink, vähemalt täna. Vahel võib osadel meestel tekkida raskusi mängu sisse sulandumisega, aga meie ülesanne on vähemalt turniiri alguses mängijaid mitte üle koormata."

Võitu jäi varjutama Kaspar Treieri vigastus soojendusel. „Itaallane“ Treier, koondise põhiviisikumees, asendamatu tegija number nelja positsioonil, surus palli pealt korvi, kuid tegi maandudes viga hüppeliigesele.

"Sellised olukorrad on väga rõvedad. Tal on sama hüppeliigesega ka varem probleeme olnud. Loodame, et ta saab meid siin veel aidata, aga praegu ei tõota seis kõige paremat," rääkis kapten Matthias Tass pärast mängu Õhtulehele.

„Ei oska veel lõplikku hinnangut anda, tuleb õhtul jalga jälgida,“ sõnas koondise füsio Liis Toomsalu. „Vaatame, kui Kaspar esimesest šokist toibub. Kui paistetus alla ei lähe, on tema osalemine järgmistes mängudes kahtlane.“ Homme aga kohtub Eesti võimalikus alagrupi esikohamängus kell 18.15 tugeva Belgiaga.

Kerge vigastuse küüsis on eestlastest ka põhimängujuht Kristian Kullamäe, aga erinevalt Treierist ei tohiks jalavaevus tal mängimist segada.

Muudes tänastes olulistes mängudes võitis Island Ungarit 74:72, Valgevene Gruusiat 97:63, Iisrael Portugali 70:64, Horvaatia Bulgaariat 67:61. Suurbritannia ja Holland matš algas kell 20.30.

*       *       *

Täna algas Slovakkias Bratislavas ka A-divisjoni EM. Avakohtumises võitis Soome Leedut koguni 82:62...! Balti matšil võitis Eesti mõlemat meeskonda. Prantsusmaa kaotas mõneti üllatuslikult Bosnia ja Hertsegoviinale 65:66. Venemaa üllatas üsna kindla 81:71 võiduga tugeva Montenegro üle, Läti lõi väljakuperemehi Slovakkiat 78:61, Servia ja Hispaania kohtumine on pooleli.

Õhtuleht Sport edastas täna

Henri Drelli hiilgav esitus avamängus ei jäänud märkamata ka NBA skautidele

Nimelt viskas Drell 94:55 võidumängus Šveitsi üle 20 minutiga 20 punkti, tabades viskeid väljakult 11/8. "203 sentimeetrine, paindlik atleet, rünnakusuunitlusega, vise paraneb," seisab NBADraftProspects´i Twitteri kontol.

Big performance at  by Henri Drell yesterday: 20 points (8-11 FG) in 20 minutes. 6'8", fluid athlete, attacks, shot improving.