Meeste 3x3 koondise tee tõusis MMil Prantsusmaal kiiresti püsti

20.06.2017

Prantsusmaa läänerannikul Nantes'is toimuval 3x3 MMil käis Eesti koondise käsi täna kehvasti. Kaotati kaks mängu ning sellega kadus kiirelt ka lootus veerandfinaali pääsuks.

Eesti koondis MMil on teadupärast: Mario Polusk, Erik Luts, Jaagup Toome, Sander Viilup.

Pärast alagrupiturniiri esimest päeva oli Eestil kirjas kindel võit Sri Lanka üle (21:2) ning kindel kaotus Katarile (9:20). Seega oli tänane esimene kohtumine Poolaga üsna otsustava kaaluga - võit säilitaks lootuse lõpetada alagrupis kahe tugevama hulgas.

Paraku tuli Poolale alla vanduda 13:18. Eestil läks mängu algul täbarast, kaotati enesekindlus. Kaks korda panid mehed korvi alt vabalt positsioonilt mööda ja mööda pandi ka vabalt ja mitte vabalt kahesejoone tagant. Eesti jäi taha 4:11.

Korraks tekkis loots pärast Erik Lutsu kolmest seeriat - seis 7:12 ning veidi hiljem 10:14. Selline oli seis ka minut enne lõppu, ent seejärel õnnestus Poolal pea kõik, meil mitte midagi. Kindel 18:13 võit Poolale. Ütleks nii, et Poola mäng polnud midagi erilist, meie vaid jäime selles etteasteks ise viletsaks. Liiga palju eksimusi, liiga nõrk visketabavus (ca 22-24 %).

Pidada jäi veel alagrupi viimane mäng favoriidi ja liidri Ukrainaga. Tuli kaotus 11:22. Sellega jäi Eesti alagrupis neljandaks Sri Lanka ees. Grupi võit täiseduga Ukrainale. Teisena läks edasi Katar, kes alistas tähtsas mängus Poola 19:17.

Koondise FB lehel oli väike kokkuvõte: "Ukrainaga soovisime päästa enda au, võtta ikka üks võit tugeva tiimi vastu. Paar SISi geeli, Hydro Go joogid - ja enesetunne polnudki paha, kuid kuumus oli lämmatav.
Mängu käik oli intensiivne, vastased hakkasid tabama kaugelt. Lōpp vajus täitsa ära, polnud enam jaksu: 11:21.
Edasi naudime maailmatasemel korvpallilahinguid, õpime ja puhkame- ootame Sprite 3x3 etappe, Tallinn Openit!"

Meie koondise punktitoojad MMil: Polusk 23 pt, Luts 17, Viilup 11, Toome 3.