U14 Balti Matš: nii tüdrukutele kui poistele Riiast üks võit (+ Koitla kommentaar)

11.06.2017

Riias lõppes täna noorte U14 vanuseklassi Balti matš poistele ja tüdrukutele. Koondised said mõlemal rindel mitu head ja tasavägist mängu, koju tulevad mõlemad esindused ühe võidu ja kahe kaotusega.

Riiga sõitsid:

Eesti U14 noormeeste koondise peatreener on Olari Narits, abitreerenid Romil Jermakov, Asko Mänd ja Brett Nõmm. Meeskonna koosseisu kuuluvad: Kristjan Kroos, Marko Kuhi, Robert-Tiger Koit, Andreas Treier, Kardo Kilk, Erik Pärnapuu, Nikita Smatkov, Gregor Kuuba, Märt Kilgi, Markus Heinakroon, Ken-Martti Reinart, Kaur Torn.

Neidude koondist juhendavad peatreener Marek Koitla, abitreenerid Andrus Noormägi ja Andra Viirpalu. Võistkonna koosseis: Anete Elisabeth Adler, Keili Saava, Kelly Kullerkupp, Maarja Grünmann, Kaisa Varik, Gerda-Lisette Priisalm, Karina Blinova, Ksenija Lebedeva, Elena Sutt, Kadri-Ketter Kont, Annaliisa Väljaots, Laura Järvpõld.

Tõime eile hommikul ära reedese avapäeva tulemused. Läti esimesele koondisele jäid meie noormehed alla 56:85, tütarlapsed pidid tunnistama lõunanaabrite 34:77 paremust. Suur vahe oli, eriti poiste seas, isegi mõneti üllatav.

Poisid kaotasid reedel Läti I koondisele poolaja 29:50, lauas jäädi alla 32-58, korvisöödud 10-21. Kahepunktivisked Läti kasuks 53 vs 37 %. Meie parimana tõi Kaur Torn 12 punkti, Markus Heinakroon lisas 8 ja Mart Kilgi 7 pt, meeskonna liider Ken-Martti Reinart sai kirja vaid 3+9 lp (väljakult 4/0).

*       *       *

Laupäeval oli vastaseks Leedu. Neiud tegid hea etteaste, jäädes viimaks alla 46:48 (25:20). Kolmanda veerandi võitis Leedu 12:4. Viimane veerand Eesti kasuks 17:16, ent kahepunktine võit jäi siiski noortele leedulannadele.

Leedu tüdrukud võitsid laua 58-45, korvisöödud Eesti kasuks 17-9, pallikaotusi meil 23, Leedul 20. Kahesed Eesti kasuks 29 vs 25 %, kolmesed meile 33 vs 8 %, vabavisked aga Leedule 57 vs 44 %. Anete Elisabeth Adler tõi 19+15 lp, Maarja Grünmann 9+8+4, Elena Sutt 6+6+3 ning Keili Saava 6+2+3.

Poisid jäid Leedu eakaaslastele alla 56:67 (28:39). Pärast kaotatud poolaega kulges teine poolaeg võrdselt, kuid Eesti kuigipalju lähemale ei saanud.

Markus Heinakroon sai kirja 13+9+4, Robert-Tiger Koit 9 pt, Ken-Martti Reinart 8+10+3 ning Kardo Kilk 5+6+5.

Pühapäeval oli Eesti vastaseks Läti II koondis. Tüdrukud dikteerisid kohtumist, kuid võitsid lõpuks vaid 58:57 (33:28). Laud meile 59-41, korvisöödud 17-10, pallikaotusi Eestil 32, Lätil 33 %. Kahesed Läti kasuks 43 vs 32 %, kolmesed meile 26 vs 20 %.

Anete Elisabeth Adler tõi Eesti kasuks 20 pt, 18 lp, Elena Sutt 14+4+5 ja Maarja Grünmann 6+9+4.

Neidude U14 koondise peatreeneri Marek Koitla sõnul võib esimese kaotuse Läti I koondisele kirjutada ehmatuse arvele. Teises mängus Leedu vastu mindi mängima kindlate eesmärkidega. "Tüdrukutele midagi ette heita ei saa. Leedu vastu läksime mängima kindla plaaniga, mille me ka realiseerisime. Kaotus tuli pigem möödavisatud vabavisete tõttu. Mänguliselt sujus kõik hästi ja tüdrukud võitlesid platsil kõvasti, tunnustan meie tugevat kaitsemängu." Viimane mäng Läti duubelkoondise vastu küll võideti aga peatreeneri hinnangul oli tegemist väga raske kohtumisega. "Ma ei tea, kas tüdrukud läksid mütsiga lööma või olid liiga enesekindlad. Võit tuli tegelikult raskelt," rääkis Koitla.

Üldjoontes jäi Koitla U14 neidude esitusega rahule, kuid mõningaid kitsaskohti tema arvates siiski on. "Muret teeb tagamängijate üks-ühe vastu mänguoskus. "Tänu sellele, et meil on hea pikk olemas suudame kõigi vastastega hakkama saada aga tagamängijad peavad individuaalsete oskuste kallal suvel kõvasti vaeva nägema." Peatreener loodab, et järgmisel hooajal mängitakse koondisega oluliselt rohkem mänge. "Meie eesmärk on, et järgmisel suvel mängiksime vähemalt kuus kontrollkohtumist. Ma tahan tunnustada klubide treenereid, kes on teinud suurepärast tööd. Meil on ainest ja suureks plussiks on see, et kõik liinid on täidetud," võttis Koitla U14 vanuseklassi tütarlaste hetkeseisu positiivse noodiga kokku.

Poisid alistasid võitluslikus mängus samuti Läti II koondise 67:64 (32:28). Ka siin oli domineerivamaks pooleks Eesti, ent samas õnnestus meil neljandal veerandil korra ka kaotusseisu jääda. Laud kuulus Lätile 49-40, korvisöödud 9-8 samuti Lätile, Eesti tegi 21 pallikaotust Läti 22 vastu. Kahesed Eesti kasuks 54 vs 38 %, kolmesed mõlemal alla 20 %.

Ken-Martti Reinart kogus täna 23 pt+15 lp, Mart Kilgi 11 pt, Robert-Tiger Koit 8 pt, Markus Heinakroon 5+6 lp, Nikita Smatkov 6 pt.

Poiste esikohamängus lõi Läti Leedut 68:63. Ka tüdrukute poolel kuulus esikoht Lätile tulemusega 60:45.