TTÜ KK võitis teist aastat järjest üliõpilasliiga ISBLi

05.05.2017

TTÜ KK võitis rahvusvahelise üliõpilasliiga ISBL-i, kui alistas koduse finaalturniiri otsustavas kohtumises Klaipeda ülikooli 91:80 (47:43).

Preemiaks saab TTÜ reisida Istanbuli, kus teadupärast peetakse 19.-21. mail ULEB Euroliiga Final4 Moskva CSKA, Madridi Reali, Pireuse Olympiacosi ja Istanbuli Fenerbahce osalusel.

Võit niisiis pingelises ja sportlikus mõttes kõrgetasemelises mängus. TTÜ KK võitis ISBLi teist aastat järjest, kokku aga kolmandat puhku (võit toodi ka 2013). Kõige raskematel hetkedel tänases mängus olid abiks 500 TTÜ toetajat saalis!

ISBLis osales 16 meeskonda kuuest riigist; eksootilisemad neist olid Türgi ja Liibanon, lisaks Venemaa, Gruusia, Leedu ja Aserbaidžaan. Olgu lisatud, et finaaletapil täiendas TTÜ ridu küll Jaan Puideti ja Tõnis Peiliga, kuid samas ei teinud neil kaasa Kiur Akenpärg ja Sten Olmre.

Tänane finaal kulges kaks veerandaega võrdselt. Väikseim vahe, kolmanda veerandi algul oligi 4 punkti. Kuid kolmanda veerandi võitis TTÜ koguni 23:9, tehti 21:3 spurt. TTÜ oli väljakul meeskondlikum pool, mida väljendas protokollis korvisöötude vahe - 26 vs 17 TTÜ kasuks. Ka tabas TTÜ kahepunktiviskeid ses mängus lausa 69 %.

TTÜ parimad olid Toomas Raadik 28+7+2 (17/12) ja Joonas Järveläinen 23+6+3 (kolmesed 9st 5). Otsustavateks mängudeks meeskonnaga liitunud, kuid sel hooajal Rootsis palli põrgatanud Jaan Puidet panustas kaksikduubliga (10 punkti, 11 resultatiivset söötu). Tõnis Peili arvele jäi 14 silma.

Eilses esimeses poolfinaalis võitis Klaipeda ülikool Moskva Lomonossovi nimelist ülikooli vaid 74:73. Ülimalt haarav heitlus kahe võrdse tiimi vahel. Poolaeg leedulastele seal 38:34.

TTÜ haaras poolfinaalis Uhta Tehnikaülikooli vastu kohe ohjad, juhtides veerandi lõpuks 34:19 ja poolajaks 58:31. Mäng tehtud? Veid surgu see jalg teisel poolajal läks, aga ohtlikuks vastane ei saanud. Võit TTÜle 100:81.

Joonas Järveläinen kogus Uhta vastu 20 silma, Toomas Raadik 18, Tõnis Peil 14, Jaan Puidet 14+6+9 ja Rain Koort 9+7 lp.

Õnnitleme TTÜ KK-d! Tegu on regiooni sisuliselt Ida-Euroopa tugevaima korvpalliülikooliga. Iseasi mida Tartu Ülikool sellest arvab. Aga kui ei osale, siis ei saa ka teada...

ISBLi koduleht kirjutab välja ka parimad mängijad, ehk turniiri MVP Toomas Raadik ja võistkonna parim Jaan Puidet (pildil).