Peatreener Kaire Asi, juhendaja Toomas Liivak ja nende hoolealused

Tartu Ülikool/Kalev võitis haaravas pronksiseerias G4S Noorteliiga vastu kolmanda otsustava mängu

03.05.2017

Naiste Korvpalli Meistriliiga tänavune pronksikomplekt kuulub tänavu taas Tartu Ülikool/Kalevile, kes oli koduväljakul parem G4S Noorteliigast 77:64 (45:35). Pronksiseeria oli vähemalt sama pingeline kui finaal.

Seeria avamängus Tallinnas võttis Tartu esindus kindla võidu 75:54, mistõttu võis mõnelegi näida, et seeria tuleb Tartus lahedasti 2:0 ära. Kuid tegelikult oli ka esimene mäng kolme neljandiku ulatuses pingeline, mis siis et G4Si noortel see kohtumine tõepoolest halvasti välja kukkus. Erinevalt Tartust, kel oli pea kõik paigas.

Seeria teine mäng Tartus kuulus aga 65:60 Audentese tüdrukutele. Usk tuli tagasi, suudeti hoiduda sundimata vigadest ning tabati normaalselt. Kolmanda mängu eel Tartus võis eeldatavalt anda koduklubile eelise 60 vs 40 %.

Läkski sedasi, et tegelikult Tartu Kalev dikteeris mängu. Nad võitsid täna kõik veerandajad, kõige suurem vahe tehti aga sisse juba teisel perioodil (27:18). Et ka pärast vaheaega ei andnud Tartu ohje käest, säilis Tartu vähemalt kümnekonnapunktine edu ning lõpuks kuulus neile ka 13-punktine võit. Noortel oli omajagu pallikaotusi ning lõpus enam visked ka ei tabanud.

Kui panna ritta kolme mängu protokollid, siis G4Si saatis edu teises mängus, kus Tartul ei lastud visata üle 60 punkti. Ülöejäänud kahes mängus kogus Tartu vähemalt 75 punkti. Teiseks võitis G4S siis kui suutis vältida pallikaotusi, praaki. Võidumängus neilt 15 pallikaotust, kaotusmängudes vastavalt 27 ja 24.

Tartu Ülikool/Kalev-G4S Noorteliiga 77:64 (45:35)

Lauapallid: 35-38

Korvisöödud: 15-11

Pallikaotused: 16-24

Vaheltlõiked: 13-6

2 p: 39 vs 47 %

3 p: 38 vs 27 % (tabas 9 vs 4)
vv: 59 vs 67 %

Tartu: Anna Gret Asi (pildil) 22+3+2+3 vl (13/8), Nele Laurimaa 19+6 lp+3 vl (17/7), Doris Park 13+7+3, Eleriin Vaino 9+4+6, Sandra Reinvald 7+11 lp.

G4S: Berit Annabel Loomägi 19+4+2 (12/7), Sandra Tael 14+5 vl (8/6), Janne Pulk 11+3+3, Victoria-Ida Vähi 7 pt, Siiri Kliimson 7+12 lp.