Annika Köster, platsil täna parim (eff. 21) - rünnakul ja kaitses

SUUR VÕIT! FCR Media/Rapla KK kindlus lõpus tõi Balti liiga finaalikoha!! (lisatud H.Frieri komm.)

29.04.2017

Naiste Balti liigas (BWBL) tegi FCR Media/Rapla KK naiskond ajalugu, jõudes suurepärase võiduga põnevusmängus homsesse finaali. Seejuures oli Rapla klubi kolmandal veerandil kümnepunktises kaotusseisus.

Õnnitleme Rapla naisi ja ka mehi - kogu taustatiimi! Ning suur tunnustus ka Rapla klubi poolehoidjatele, kelle trummipõrin ja sõjahüüd kostis koju kätte ka läbi internetitorude...!

FCR Media/Rapla KK alistas Leedus Druskininkais peetud poolfinaalis (algas kell 15) Poola meisterklubi Energa Toruni 63:61 (25:30). Paika pidas klubi mänedžeri Rando Reiningu eilne lootusrikas vihje: "On põhjust olla optimislik, et saame siit medali. Meil on kodutöö tehtud, läheme võitma." Mees teadis, mida rääkis.

Rapla võitis avaveerandi 14:10, kuid teisel sai Torun oma mängu käima ning võitis selle omakorda 20:11, minnes poolajaks viiega ette - 30:25. Teise veerandi pea kolm viimast minutit oli Eesti klubi kuival.

Kolmas veerand kuulus skooriliselt Torunile 22:21. Kuid mäng pakkus pinget, mõlemad olid emotsionaalselt kuumad ning kümnepunktiseks kasvanud kaotusseisust kaevas FCR Media end 25.-29. minuti paiku kenasti välja. Tekkis positiivne hingamine ja lootus. Francisca Dondersi kaugvise tõi 30. minuti alguseks tabloole numbtrid 46:48. Kaks viimast korvi sel veerandil siiski Torunile (46:52).

Neljas veerand. Punktid on alguses visad tulema. Ent näha, et Rapla kaitse on paranenud, võitluslik ja tähelepanelik - ent samas mitte liiga agrsssiivne ega tõtakas. 5.43 enne lõppu jõudis Rapla viigini (52:52), mis tähendab et Torun oli senimaani veerandil punktita. Nad tegid ridamisi pallikaotusi, valesööte. Rapla mängijad olid varmalt jaol.

4.22 enne lõppu viis Pirgit Püü Annika Kösteri supersöödust Rapla ette 56:54.

Lõpus vaheldus eduseis. 2.47 mängida kui Torun läks taas vabavisetest ette 57:56, Laina Mesila-Kaarmann aga teisel pool samuti kahest kaks - 58:57 Raplale. Torun tegi valesöödu, Mesilalt samuti valesööt. Torun tegi uuesti pallikaotuse, kuid Mesilale vilistatakse rünnakul viga... Torun läks vabavisetest 1.04 enne lõppu uuesti ette 59:58.

51 sekundit jäi kui pall toimetati taas Mesilale, kes tabas viielt meetrilt (60:59 meile). Jäi 37 sekundit kui Torun leidis korvi alt lihtsa lahenduse (mis Rapla kaitse tegi?) ning Torun ees 61:60. Mängida oli nüüd 15,3 sekundit, kui Annika Köster sai minna vabaviskejoonele. Tema vabavisked on aastatega aina paremaks läinud ning täna tõi ta kastanid tulest - mõlemad sisse ja Rapla ees 62:61.

Kuus sekundit enne lõppu läks Torun paremalt läbimurdesse, kuid kaitse oli hästi ees, viga ei teinud ning poolakad viskasid mööda. Laud Raplale. Ning veel sai Donders visata vabaviskeid, seekord 2/1. Toruni söödu püüdsid 3,3 sek enne lõppu Rapla mängijaid ja kohtumine oli õnnelikult läbi.

Rapla klubi peatreener Howard Frieril polnud põhjust varjata kõrgeid emotsioone: "Muidugi oleme nii elevil! Ei tea, mis homne toob, aga peale mitu aastat on ometigi 100% kindel, et tuleme tagasi Eestisse MEDALITEGA! Uskumatu hea emotsiooni eest täname kindlasti ka neid fanne, et tulid Raplast toetama!!

Me liidrid (Püü, Laina, Köster ja Donders) olid suurepärased. Meie mäng põhines täna kaitsel ja kiiretel rünnakutel ja need nimetatud mängijad aitasid leida õige rütmi, õiged käigud. Naudime nüüd ja siis vaatame, kuidas valmistuda edasi homseks mänguks! Meil küll enam mingeid pingeid ei ole...!"

Energa Torun - FCR Media/Rapla KK 61:63 (25:30)

vv: 89 vs 88 %

Torun: K.Sosnowska 15+10+6, A.Szczepanik 14 pt, E.Tlumak 13 pt.

Rapla KK: L.Mesila-Kaarmann 14+8 lp+2 bl (23/6), P.Püü 13+2+5+4 vl, F.Donders 12+6+4+5 vl, A.Köster 9+9+4, D.Lipinskaja 8+4+2.

*       *       *

Teises poolfinaalis algusega kell 17.15 on vastamisi Kurski Dinamo-Farm ja Marijampole Suduva. Finaal peetakse homme algusega kell 14.15.